Paraşüt Atlas

Mükelleflerinin yükünü sırtlayan mali müşavirlerimizin dijital yardımcısı!

Size Ulaşalım

Sizi arayalım, tüm sorularınızı yanıtlayalım!


Dijitalleşme sürecinizde sizi yalnız bırakmıyoruz,
veri girişini sizin için minimuma indirerek iş yükünüzü hafifletiyoruz.

Muhasebe Programınıza Entegre

Paraşüt'te e-fatura kullanan mükelleflerinizin hesaplarını muhasebe programı ile kolayca eşleştirin.

Otomatik Hesap Kodu İşleme

Mükellefinizin hesap kodlarını yalnızca bir kere kaydetmeniz yeterli. Sonrasında yapacağınız her aktarımda hesap kodları otomatik olarak doldurulsun.

Tek Tuşla Fatura Aktarımı

Paraşüt ile kesilen tüm e-Fatura ve e-Arşiv faturaları minimum veri girişi ile saniyeler içerisinde muhasebe programınıza aktarın.

Mükelleflerinizin e-faturalarını tek tuşla muhasebe programınızı aktarın,
daha az zamanda daha çok iş yapın!

Mükellefleriniz ile uyum içinde çalışın

Mükelleflerinizin Paraşüt üzerinden kestiği tüm e-fatura ve e-arşiv faturaya anında ulaşın, her ay sonunda fatura peşinde koşmayın.

Her ay hesap kodu girmek ile uğraşmayın

Mükellefinizin hesap bilgilerini bir kere kaydedin, Paraşüt Atlas işlem yaptığınız mükellefin hesap kodlarını sizin yerinize doldursun.

İster aylık, ister parçalı aktarım yapın

Mükelleflerinizin faturalarını aylık ya da 10 günlük dönemlerde muhasebe programınıza aktarın.

Hata payınızı minimuma indirin

Mükelleflerinizin tüm e-fatura ve e-arşivlerini hatasız bir şekilde muhasebe programınıza aktarın, işinizde insan hatasına yer kalmasın.

Sıkça Sorulan Sorular

Paraşüt Atlas nedir? Ne işe yarar?

Paraşüt Atlas; Paraşüt'ün mali müşavirlere özel olarak geliştirdiği e-fatura aktarım ve mükellef yönetim programıdır. Paraşüt Atlas sayesinde Paraşüt ile e-fatura ve e-arşiv kullanan mükelleflerinizin tüm alış ve satış faturalarını tek tek işlemek zorunda kalmadan dakikalar içinde muhasebe programınıza aktarabilirsiniz.

Paraşüt Atlas nasıl çalışır?

Paraşüt Atlas sayesinde Paraşüt ile e-fatura kullanan mükelleflerinizin hesaplarını kullandığınız muhasebe programı ile eşleştirebilirsiniz. Mükellefinizin Paraşüt hesabını Paraşüt Atlas ile eşleştirdiğiniz sırada mükellefinize ait tüm hesap kodlarını kaydedersiniz. Aktarımını gerçekleştireceğiniz her faturanın ilgili hesap kodlarını sizin yerinize doldurur. Böylece size sadece bilgilerinizi kontrol etmek ve tek tuşla faturalarınızı muhasebe programınıza aktarmak kalır.

Paraşüt Atlas'ı hangi mükelleflerim için kullanabilirim?

Paraşüt ile e-fatura kullanan tüm mükellefleriniz için Paraşüt Atlas'ın kolaylıklarından yararlanabilirsiniz. Paraşüt Atlas yalnızca mükelleflerinizin e-Fatura ve e-Arşiv faturalarının erişim ve aktarımını sağlamaktadır.

Paraşüt Atlas'a mükelleflerimin hesaplarını nasıl ekleyebilirim?

Mükellefinizin hesabını Paraşüt Atlas'a eklemek için öncelikli olarak mükellefinizin Paraşüt kullanıcısı olması gerekmektedir. Sonrasında mükellefinizin Paraşüt uygulaması içerisinde **Ayarlar > Kullanıcılar > Kullanıcı Ekle** bölümünden Paraşüt Atlas'a giriş yaptığınız e-posta adresi ile sizi kullanıcı olarak eklemesi gerekmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra mükellefinizin Paraşüt hesabı ve tüm e-faturalarına Paraşüt Atlas'tan ulaşabilirsiniz.