Paraşüt Atlas nedir?

Paraşüt Atlas, Paraşüt'ün mali müşavirler için özel olarak geliştirdiği,
ücretsiz mükellef yönetim ve veri aktarım programıdır.

Kolay e-Fatura Erişimi

Paraşüt ile e-Fatura kesen mükelleflerinizin tüm faturalarına anında ulaşın. Dilerseniz tek tıkla e-fatura ve e-arşiv faturaları bilgisayarınıza indirin.

Fatura peşinde koşmak zorunda kalmayın.

Otomatik Hesap Kodu Eşleşmesi

Mükellefinizin hesap kodlarını bir kere kaydedin, Paraşüt Atlas her faturanın hesap kodlarını otomatik olarak doldursun.

Veri girişine harcadığınız süreyi azaltın.

Hatasız Fatura Aktarımı

Tüm e-fatura ve e-arşiv faturalar ile matbu gider fiş ve faturaları minimum veri girişi ile saniyeler içerisinde muhasebe programınıza aktarın.

Hata payınızı minimuma indirin.

Hemen formu doldurun, size ulaşalım, dijitalleşme yolunda size destek olalım!Dijitalleşme sürecinde mali müşavirlerin yanındayız!

İhtiyaçlarınıza göre özel olarak geliştirilen Paraşüt Atlas ile
daha az zamanda daha çok iş yapın!

Çoklu Mükellef Yönetimi

Paraşüt kullanıcısı olan tüm mükelleflerinizin hesaplarına Paraşüt Atlas ile kolayca ulaşın.

Muhasebe Programı Entegrasyonu

Paraşüt kullanıcısı mükelleflerinizin tüm e-fatura, e-arşiv fatura ile matbu gider fiş ve faturalarını kullandığınız muhasebe programına tek tıkla aktarın.

Vergi Dönemleri

Paraşüt ile e-fatura kullanan mükelleflerinizin kestiği tüm faturaları vergi dönemlerine göre görüntüleyin.

Defter Türleri

İster Bilanço Defteri, ister İşletme Defteri, mükellefinizin defter türüne göre işlem yapın.

Excel'e Aktarım

Mükelleflerinizin tüm faturalarını tek tıkla muhasebe programınıza özel excel dosyasına aktarın.

Aylık veya Parçalı Aktarım

Mükelleflerinizin faturalarını aylık ya da 10 günlük dönemlerde muhasebe programınıza aktarın.

Fatura Filtreleme

Tarih ve bilgilerine göre mükelleflerinizin faturalarını filtreleyin, dilediğiniz faturaları kolayca görüntüleyin.

Toplu Fatura İndirme

Mükelleflerinizin tüm e-fatura ve e-arşiv faturalarını tek tıkla PDF formatında indirin.

Sıkça Sorulan Sorular

Paraşüt Atlas nedir? Ne işe yarar?

Paraşüt Atlas; Paraşüt'ün mali müşavirlere özel olarak geliştirdiği veri aktarım ve mükellef yönetim programıdır. Paraşüt Atlas sayesinde Paraşüt ile e-fatura ve e-arşiv kullanan mükelleflerinizin tüm alış ve satış faturalarını tek tek işlemek zorunda kalmadan saniyeler içinde muhasebe programınıza aktarabilirsiniz. e-Fatura kullanmayan mükelleflerinizin ise şimdilik sadece matbu gider fiş ve faturalarını kullandığınız muhasebe programına aktarabilirsiniz.

Paraşüt Atlas'ı hangi mükelleflerim için kullanabilirim?

Paraşüt kullanan tüm mükellefleriniz için Paraşüt Atlas'ın kolaylıklarından yararlanabilirsiniz. Paraşüt Atlas, mükelleflerinizin e-Fatura ve e-Arşiv faturalarının yanı sıra matbu gider fiş ve faturalarının aktarımını sağlamaktadır.

Paraşüt Atlas nasıl çalışır?

Paraşüt Atlas sayesinde Paraşüt kullanan mükelleflerinizin hesaplarını kullandığınız muhasebe programı ile eşleştirebilirsiniz. Mükellefinizin Paraşüt hesabını Paraşüt Atlas ile eşleştirdiğiniz kurulum aşamasında mükellefinize ait tüm hesap kodlarını bir kere kaydedersiniz. Sonrasında Paraşüt Atlas, aktarımını gerçekleştirdiğiniz her faturanın ilgili hesap kodlarını sizin yerinize otomatik olarak doldurur. Böylece size sadece bilgilerinizi kontrol etmek ve tek tuşla faturalarınızı kullandığınız muhasebe programına aktarmak kalır.

Paraşüt Atlas'a mükelleflerimin hesaplarını nasıl ekleyebilirim?

Mükellefinizin hesabını Paraşüt Atlas'a eklemek için öncelikli olarak mükellefinizin Paraşüt kullanıcısı olması gerekmektedir. Sonrasında mükellefinizin Paraşüt uygulaması içerisinde Ayarlar > Kullanıcılar > Kullanıcı Ekle bölümünden Paraşüt Atlas'a giriş yaptığınız e-posta adresi ile sizi kullanıcı olarak eklemesi gerekmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra mükellefinizin Paraşüt hesabına ve verilerine Paraşüt Atlas'tan ulaşabilirsiniz.