Abonelikli e-Ticaret Nedir?

Her geçen gün önem kazanan abonelikli e-ticaret modelinin tanımı ve avantajlarını Startsub Pazarlama Ekibi'nin yeni yazısında bulabilirsiniz.

2 dk
abonelikli e-ticaret nedir

E-ticaretin pazar payı her yıl büyüyor. Seyahat biletinden sinema biletine, yemek siparişinden kıyafet alışverişine hemen her türlü ihtiyacımızı internet üzerinden karşılıyor, kullanmadığımız eşyalarımızı yine internette satışa çıkarıyoruz.

Erişim kolaylığı ve fiyat karşılaştırması imkanı sunan e-ticaretin bu önlenemez yükselişinde farklı çözüm modelleri ortaya çıkıyor. Bu modeller arasında son zamanlarda öne çıkanlardan biri ise abonelikli e-ticaret. En sade haliyle, “müşterilerin düzenli zaman aralıklarında sunulan ürün/hizmete abone olduğu satış modeli” olarak tanımlanabilecek olan abonelikli e-ticaret modelinde hem ürün/hizmet sunan firma hem de müşteri sayısında gözle görülür bir artış yaşanıyor.

Peki oldukça popüler olan abonelikli e-ticaret modelinin sunduğu avantajlar neler?

Abonelikli e-ticaret:

  • Yapılan düzenli satışlar sayesinde gelirinizi planlamanızı ve gelecekteki karınızı tahmin etmenizi kolaylaştırıyor,
  • Düzenli aralıklarla ürün/hizmet aldığınız ve verdiğiniz müşterilerinizden geri bildirim almanızı hızlandırıyor,
  • Sunduğunuz ürün/hizmetten memnun kaldıkları sürece müşterilerinizle sağlıklı ve uzun süreli ilişki kurmanıza yardımcı oluyor,
  • Ön sipariş yöntemiyle ilerlediği için stok masrafınızı minimuma indiriyor.

Eğer siz de kendi abonelikli e-ticaret işinizi kurmak istiyor, hızlı ve minimum yatırımla iş kurabileceğiniz bir modele ihtiyaç duyuyorsanız veya halihazırdaki işinizde yaşadığınız tahsilat problemine çözüm arayışındaysanız yalnızca üç adımda üye olabileceğiniz Startsub, size yardımcı olabilir. Sözlü anlaşma, evrağınızın elektronik kopyası ve tek bir ıslak imza ile çözüme ulaşmanız çok kolay!

e-Ticaret alanındaki yazılarımız ve merak edebileceğiniz daha birçok konu için blogumuzu takip edebilirsiniz.

Bloga Abone Olun

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!