Cari Hesap Programı Paraşüt’ün Özellikleri

Paraşüt borç ve alacak takibinizi kolaylaştırıp, nakit akışınızı planlamanızı ve karmaşık cari hesap işlemlerinizi hatasız ve zaman kaybetmeden yürütmenizi sağlamak amacıyla tasarlanmış bir cari hesap programıdır.

4 dk
cari hesap programı ile ne yapılır

Paraşüt size neler sunuyor? İşte cevabı:

İstediğiniz kadar cari hesap tanımlayabilirsiniz.

Paraşüt’te tüm müşteri ve tedarikçilerinizi hiçbir sayı sınırlaması olmadan tanımlayabilirsiniz. Filtreleme yaparak binlerce cari hesabınız arasından aradığınız cari hesaba, anında, kolayca ulaşabilir, bakiyesi olan ve olmayan hesapları ayrıştırarak takip edebilir, borç ve alacaklarınızı görüntüleyebilirsiniz. Müşteri ve tedarikçi portföyünüzü detaylı yönetebilirsiniz.

Hatırlatıcı notlar ekleyebilirsiniz.

Bütün cari hesaplarınıza ayrı ayrı hatırlatıcı notlar ekleyebilirsiniz. Böylece cari hesabınızla ilgili sizin ve şirket içindeki diğer sorumluların dikkat etmesi gerekenleri her zaman göz önünde tutabilirsiniz.

Cari hesap ekstresi alabilir, borç-alacak takibi yapabilirsiniz. Cari hesap ekstrenizi paylaşabilirsiniz.

Açık hesap çalıştığınız firmalarla istediğiniz tarih aralığında gerçekleşen işlemelerin dökümünü kolayca alabilirsiniz. İşlem geçmişinizi tedarikçi veya müşterinizle paylaşabilirsiniz.

Tahsilat ve ödemeleriniz için e-posta hatırlatmaları alırsınız.

Her hafta başında ayrıca tahsilat ve ödeme günlerinizde e- posta ile hatırlatma alırsınız. E-posta ile gelen hatırlatmalar sayesinde tahsilatları ve ödemeleri atlama riskiniz kalmaz.

Proforma alış/satış faturası ile teklif gönderebilirsiniz.

Müşteri ve tedarikçilerinize teklif niteliğinde proforma fatura hazırlayıp gönderebilir, hazırladığınız proforma faturaları tek tıkla faturaya dönüştürebilirsiniz.

4 farklı dövizle işlem yapabilirsiniz.

İşlemlerinizi ister TL olarak isterseniz de Dolar, Euro veya İngiliz Sterlini olarak gerçekleştirebilir; kasalarınızı ve bankalarınızı bu 4 farklı para birimine göre oluşturabilirsiniz.

Aldığınız- verdiğiniz çekleri takip edebilirsiniz.

Faturalarınıza veya müşteri ve tedarikçilerinize ekleyeceğiniz ödeme veya tahsilatlarınızı çek olarak işleyebilirsiniz. Böylece oluşturduğunuz çek “Çekler Sayfası”nın altında otomatik olarak listelenir.

“Çekler Sayfası”ndan çeklerinizi görüntüleyerek; tahsilat ekleyebilir, vade tarihini görebilir, alınan verilen çekleri filtreleyebilirsiniz. Çeklerinizi ayrıca “Güncel Durum” sayfasında görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıntılı raporları anlık alabilirsiniz.

Paraşüt’ün kategori kullanımı sayesinde müşteri ve tedarikçilerinize kategoriler verebilirsiniz. Sektörüne, lokasyonuna veya farklı ihtiyaçlarınıza göre carilerinizi sınıflandırabilirsiniz. Böylece Paraşüt’ten ayrıntılı raporlar alabilirsiniz.

- Yaşlandırma Raporları

Tahsilat ve Ödemeler raporlarında 30, 60, 90, 120 gün ve üzeri için gecikmiş tahsilat ve ödemelerinizi listeleyebilirsiniz.

- Nakit Akış Tablosu

Nakit akışı her işletme için hayati önem taşıyor. Ay sonunda geliriniz gideriniz karşılayacak mı? Geçen ay kasanıza giren ve çıkan para ne kadar? Paraşüt’ün nakit akışı tablosundan kolayca takip edebilirsiniz.

Yedekleme almanıza gerek kalmaz, verileriniz otomatik güncellenir.

Yedekleme almak için çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Paraşüt’te verileriniz her gün yedeklenir. Üstelik bunun için hiçbir ekstra ücret talep ödemezsiniz. İstediğiniz zaman verilerinizi dışa aktarıp, herhangi bir disk veya klasöre yedekleme de yapabilirsiniz.

Cari hesaplar kullanılmadan Kasa’nıza bağımsız giriş-çıkış yapabilirsiniz.

Kasa ve Bankalarınıza para giriş çıkışı yaparak veya bakiye sabitleyerek, carinize bağlı olmayan para giriş- çıkışlarını ekleyebilirsiniz.

Kredi kartı ile Online Tahsilat gerçekleştirebilirsiniz.

Müşterileriniz nakde sıkıştığı zaman onlara kredi kartı ile ödeme alma seçeneği sunabilir, böylece tahsilatınızı garantiye alırsınız.

Not: Cari hesap takibi açık hesap çalışan tüm işletmeler için hayati önem taşır. Bu nedenle Cari hesap programı full indircari hesap programı indir gibi linklerde yer alan tüm programları hemen indirmemenizi tavsiye ediyoruz. Şirketinizin cari hesaplarını güvenilir bir programda yapmanız, bu önemli verilerin kaybolma riski olmadan, başka amaçlar için kullanılmadan kendi kontrolünüzde olmasını sağlar.

Paraşüt Cari Hesap Programı

Nasıl Yapılır? Cari Hesapları Kolayca Yönetmek

Cari Hesap Takibi Nasıl Yapılır?

Beril Koç

Beril Koç

Beril Koç, Paraşüt'te İçerik Pazarlaması Uzmanı olarak görev yaptı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!