e-Ticaret Stratejinizi Güçlendirmenin 5 Yolu

Her geçen gün daha çok şirket e-ticaret sektörüne adım atıyor. Peki başarılı bir e-ticaret stratejisine sahip olmanın yolları neler? Bu yazımızda Startsub pazarlama ekibi bu soruyu sizin için cevaplıyor.

3 dk
e-Ticaret

Ürün/hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, dağıtım ve ödeme işlemlerinin internet üzerinden yapılması modeli yani e-ticaret, geleneksel ticareti çoktan tahtından etti. Eğer siz de e-ticaret modeliyle çalışan bir şirkete sahipseniz, stratejinizi güçlendirmenin ve şirketinizi büyütmenin 5 yoluna göz atın:

Ön Muhasebeyi Paraşüt'e Bırakın

Paraşüt'le ön muhasebenizi kolayca yönetin, işine daha çok vakit ayıran mutlu patronlardan biri olun!
Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin
 1. Hedef kitlenizi iyi belirleyin
  e-Ticarette başarılı olmanın ilk koşulu hedef kitlenizi doğru belirlemek. Unutmayın, hedef kitlenizi belirlemek müşteri sayınızı azaltmaz; aksine, sadık kullanıcı sayınızı arttırarak şirketinizin organik olarak büyümesine yardımcı olur. Sizin de yapmanız gereken hitap edeceğiniz kitleyi iyi tanımak ve onlara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak.

 2. İçerik pazarlamasına önem verin
  İçerik pazarlaması her ne kadar şekil değiştirse de önemini korumaya hala devam ediyor. Siz de içerik pazarlamasına özen gösterin; kullanıcılarınıza düzenli aralıklarla kaliteli içerik sunun. Arama motoru optimizasyonunun (SEO) önemini yadsımayın; anahtar kelimeler, tagler ve hyperlinkler kullanın. Geri bildirim kutuları gibi proaktif eklentiler yapmak da size artı sağlayacaktır.

 3. Mobile yatırım yapın
  Mobil ticaret de büyümeye devam eden ticaret türleri arasında yer alıyor. Siz de bunun önemini göz ardı etmeyin ve yarışta geri kalmamak için mobil servislerinizin hızına ve kalitesine dikkat edin.

 4. İnternete özel satışlar yapın
  Müşterilerin başka yerlerde bulamayacağı ürünleri yalnızca internet üzerinden satmak, internet alışverişlerine özel imkanlar ve hatta sürprizler sunmak, markanızı özelleştirecek.

 5. Abonelik e-ticareti düşünün
  e-Ticaretin en popüler modellerinden biri olan abonelikli e-ticaret, sizin de aradığınız model olabilir. Gelir planlamanızı ve kar tahminlerinizi kolaylaştıran, geri bildirim almanızı hızlandıran, müşterilerinizle sağlıklı, uzun süreli ilişkiler kurmanıza yardımcı olan ve stok masrafınızı minimum indiren bu modeli sunan Startsub’a mutlaka göz atın!

e-Ticaret stratejimi bu yollarla güçlendirebilirim. Peki ya e-ticaret ve ön muhasebe operasyonlarımı nasıl yönetmeliyim?

e-Ticaret operasyonlarınızı ve ön muhasebenizi daha kolay yönetmek için Paraşüt'ün birçok özelliğini kullanabilirsiniz:

Henüz Paraşüt hesabınız yoksa 14 günlük ücretsiz deneme hesabınızı oluşturabilirsiniz:

Ücretsiz Deneyin

İlgili Yazılarımız:

e-Ticaret Sitenizde Satışa Başlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
e-Ticaret Operasyonlarınızı Yönetmenin Kolay Yolu

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!