KOBİ'lere 800.000 TL Destek!

KOBİ’lere yönelik yapılan çalışmalar ve hibe programları her geçen gün artıyor. Bunlarda biri de KOBİ'lere 800.000 TL'ye kadar destek verecek olan GEKOP. Peki GEKOP nedir? Tüm ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

2 dk
KOBİ'lere Hibe Desteği

Bu yazımızda, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen “Gelişen KOBİ Mali Destek Programı” (GEKOP) hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.

Zafer Kalkınma Ajansı'nın yürüttüğü “Gelişen KOBİ Mali Destek Programı” kapsamında; imalat sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ’ler 800.000 TL’ye kadar hibe desteği alabilecek.

Destekten Kimler Faydalanabilecek?

Zafer Kalkınma Ajansının yürüttüğü “Gelişen KOBİ Mali Destek Programı” kapsamında, ajansın sorumlu olduğu TR33 Bölgesi’nde faaliyet gösteren KOBİ’lere yönelik sürdürülebilir ekonomiyi destekleyecek bir proje teklif çağrısı yapılıyor. 15 milyon TL’lik mali kaynağı olan programa:

  • KOBİ statüsünde olan,
  • Faaliyet gösterdiği alan ve programa başvurduğu proje konusu paralellik gösteren,
  • Başvuru merkezi ya da yasal şubesi, Zafer Kalkınma Ajansının faaliyet gösterdiği TR33 Bölgesi’nde (Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illeri) bulunan işletmeler başvurabilirler.

Başvurularda aranan bir diğer şartsa başvuruyu yapan kişinin doğrudan projenin sorumlusu olması.

Programda desteklenecek sektörler, gıdadan tekstile; mobilyadan bilgisayara oldukça geniş bir faaliyet alanına yayılıyor. Mikro işletmeler 400.000 TL’ye, küçük işletmeler 600.000 TL’ye, orta büyüklükteki işletmeler de 800.000 TL’ye kadar destekten yararlanma fırsatına sahip.

Son başvuru tarihi 18 Mart 2017 olan programa, KAYS (Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi) üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için Zafer Kalkınma Ajansı'nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İşletmenize faydalı olabilecek teşviklerle ilgili yazılarımız için Paraşüt Blog'a abone olabilirsiniz.

Bloga Abone Olun

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!