Girişimler Neden e-Faturaya Geçmeli?

e-Fatura kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Bu durumda girişimler de e-faturaya geçmenin ne gibi avantajları olduğunu merak ediyor. Peki girişimler neden e-faturaya geçmeli? Yazımızda bu soruyu sizin için cevapladık.

3 dk

Hayalinizdeki girişimi kurdunuz, ihtiyacınız olan her şey tamam. Satış yapmaya başlayıp faturalarınızı kesebilirsiniz. "Fatura için nokta vuruşlu ya da lazer yazıcı mı alsam?" ikilemi yaşıyorsunuz fakat aynı zamanda çevrenizde sıklıkla duymaya başladığınız e-fatura sistemini de merak ediyorsunuz. Peki nedir aradaki fark? “Benim için e-fatura mı yoksa matbu fatura mı daha avantajlı olur?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu durumda e-fatura işletmeniz için doğru bir adım olacaktır. “Neden?” dediğinizi duyar gibiyiz. e-Faturanın neden daha iyi olacağını gelin birlikte değerlendirelim:

e-Faturaya Hemen Başvurmak İster misiniz?

Türkiye'de bir ilk olan Anahtar Teslim e-Fatura hizmetimizle yerinizden hiç kalkmadan ve hata yapma korkusu yaşamadan e-fatura kullanıcısı olun. Üstelik ilk 100 e-faturanız bizden hediye!
Paraşüt'ü Ücretsiz Denemek İstiyorum

e-Fatura Nedir?

e-Fatura, faturalama süreçlerinin dijitalleştiği bir sistemdir. Gittikçe daha çok dijitalleşen dünyamızda faturalama sürecinin de dijitalleşmesi kaçınılmaz bir durumdur.

Şirketler için e-Fatura Rehberini İndirin

e-Fatura kullanırsanız iş hayatınızda ne gibi değişiklikler olacak? Muhasebeciniz ile çalışma şekliniz nasıl değişecek? İndirmek için tıklayın.

e-Faturaya Geçen Bir Girişimin Avantajları Ne Olur?

Yeni bir işletmenin en can alıcı noktası maddiyattır. Masraflarınızı ne kadar azaltırsanız sizin için şartlar bir o kadar elverişli olacaktır. Buna e-fatura ile başlayabilirsiniz. Çünkü e-faturaya geçiş yaptığınızda birçok avantajınız olacak.

e-Fatura Kullanımının Bir Girişim için Avantajları Neler?

  • Faturalama için özel yazıcı almanıza gerek kalmaz.
  • Fatura bastırmanıza gerek kalmadığı gibi matbaaya ödeme yapmanıza da gerek kalmaz.
  • Şayet faturalarınızı kargoluyorsanız kargo bedeli kaçınılmazdır. Eğer e-fatura kullanıyorsanız faturalarınızı elektronik olarak gönderirsiniz, kargoya gerek kalmaz.
  • Daha profesyonel görünürsünüz. e-Fatura size kurumsal bir kimlik sağlar.
  • Tüm faturalama süreçlerinin operasyonel yükümlülüklerinden kurtulup işinizi büyütmeye odaklanırsınız.

Henüz Paraşüt kullanıcısı değilseniz, Paraşüt’ü 14 gün ücretsiz deneyebilir ve Anahtar Teslim e-Fatura hizmetimizle yerinizden kalkmanıza gerek kalmadan e-fatura kullanıcısı olabilirsiniz.

Paraşüt'ü Ücretsiz Deneyin

e-Fatura ile İlgili Diğer Yazılarımız:

e-Defter Nedir? Avantajları Nelerdir?

e-Arşiv Kullanımı Zorunlu Hale Getiriliyor!

e-Faturaya Kimler Geçmeli? Nasıl Geçiş Yapılmalı?

e-Fatura hakkında 20 soru 20 cevap

Küçük İşletmeler Neden e-Fatura’ya Geçmeli?

e-Fatura Hakkında Merak Edilen 15 Konu

Elif Ekiciler

Elif Ekiciler

Elif Ekiciler Paraşüt'te İş Birlikleri ve Marka İletişim Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!