İyi Bir İnternet Sitesi Tasarımının Üç Adımı

Kendi internet sitenizi kurup satış yapmak istiyor ancak nereden başlamanız gerektiğine karar veremiyor musunuz? Startsub ekibi bu konuyla ilgili merak edilenleri sizin için kaleme aldı.

3 dk
İnternet Sitesi Tasarımı

İnternet sitesi, potensiyel müşterinizle kuracağınız ilişkinin ilk izlenimini oluşturuyor. Bu da özellikle abonelik e-ticaret sistemiyle çalışan markalar için, internet sitesi tasarımını çok kritik bir role sokuyor. Siz de internet sitesi tasarımında aşağıdaki ipuçlarına dikkat edin, marka güvenirliliğinizi arttırın!

Ön Muhasebenizin Yönetimi Kimde?

Faturalama, stok takibi ve cari hesap takibinden e-ticaret ve CRM entegrasyonlarına birçok özellik Paraşüt'te. Paraşüt'le ön muhasebenizi emin adımlarla yönetin, diğer işlerinize daha çok vakit ayırın, mutlu olun.
Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin

Hedef Kitlenizi İyi Tanımlayın

İnternet sitenizi hazırlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, hedef kitlenizi net bir şekilde tanımlamak. Siteyi ziyaret etmesini beklediğiniz kitlenin yaş, cinsiyet, ekonomik durum, eğitim seviyesi gibi özelliklerini iyi analiz edip tasarımı bunun etrafında şekillendirmelisiniz. Örneğin; hedef kitleniz gününü ofiste bilgisayar başında geçirmeyip toplantıdan toplantıya koşuyorsa, internet sitenizi tasarlarken mobil uyumluluğa çok önem vermelisiniz.

Sade Bir Tasarım Yapın

İyi bir internet sitesinin yolu sade tasarımdan geçer. İnternet sitesi ziyaretçileri, sitede aradığını bulabilmek ister. Siz de okunabilir bir font seçmeye, yazının okunmasını zorlaştırmayacak boyutta görseller kullanmaya çalışarak ve pop-up reklamlara yer vermeyerek tasarımınızı sadeleştirebilir ve kullanıcı dostu bir hale getirebilirsiniz. İnternet sitenizin satış dönüşümünü arttırmak için satın alma ve abone olma tuşlarını görünür yerlere koymaya dikkat etmelisiniz.

Kaliteli ve Güncel İçerikler Sunun

İnternet sitenizin odak noktası elbette ki sunduğunuz içerik olacak. Siz de sitenizin markanızla ilgili tüm yenilikleri kapsadığına emin olun. Markanız yeni bir ürün/hizmet vermeye başladı, bir yarışmaya katıldı ya da ödül aldıysa bunların haberleri mutlaka internet sitenizde yer almalı. Eğer markanızın internet sitesinde bir de blog yer alıyorsa düzenli aralıklarla özgün ve ilgi çekici içerikler yüklemeli, blogunuzu güncel tutmalısınız. İnternet sitenizdeki güncellemeleri içeren haftalık bültenler göndermek de müşterilerin ilgisini çekmek için iyi bir yol.

İnternet sitenizi tasarlarken dikkat etmeniz gerekenleri öğrendiniz. Peki e-ticaret operasyonlarınızı nasıl hızlandıracaksınız?

e-Ticaret operasyonlarınızı ve ön muhasebenizi daha kolay yönetmek için Paraşüt'ün birçok özelliğini kullanabilirsiniz:

Henüz Paraşüt kullanıcısı değilseniz, Paraşüt’ü 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Ücretsiz Deneyin

e-Ticaret ile İlgili Diğer Yazılarımız:

Abonelikli e-Ticaret Nedir?

e-Ticaret Sitenizde Satışa Başlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

e-Fatura kullanmak zorunda mıyım?

"Nihayet aradığımız adayı bulduk!" Peki, Ya Sonra?

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!