KOBİ'lere Kredi Müjdesi!

KOBİ'lerin başvurduğu esnaf ve işletme kredisi uygulamalarında yeni düzenlemeler kapıda. Paraşüt ekibi olarak sizi bu yeniliklerden haberdar etmek istedik.

2 dk
KOBİ'lere Kredi

Başbakan Binali Yıldırım dün katıldığı TBMM toplantısında küçük ölçekli işletmelere kredi kullanımında kolaylıklar sağlanacağını açıkladı. Bu açıklamaya göre kendi iş yerini satın almak isteyen veya alıç satın alımı yapmak isteyen küçük ölçekli işletme sahipleri 500 bin TL’ye kadar kredi alabilecekler. Kendi iş yerini satın almak isteyen işletme sahipleri 10 yıl, araç alımı yapmak isteyenler ise 5 yıl vade ile bu krediden faydalanabilecekler. Ayrıca işletme kredisi sınırı da 150 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkartılacak.

Türk ekonomisinin büyümesi için küçük işletmeleri destekleme amacıyla planlanan bu uygulamada faiz miktarlarının makul seviyelere getirilmesi de hedefleniyor. Böylece işletme sahipleri daha uygun faizler ile kredi kullanıp şirketlerini büyütmek için adım atabilecekler.

Peki İşletme Kredisi Konusunda Destek Sağlayan Kurumlar Var mı?

KOSGEB, KOBİ’lerin faaliyetlerini sürdürmeleri için bu kuruluşlara çeşitli konularda destek vermektedir. Kurum, işletme sahiplerine yıllık periyotlarla sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği programını sunmaktadır. Bu program kapsamında işletme sahipleri, KOSGEB’in anlaşma sağlamış olduğu bankalardan faizsiz işletme kredisi alabilmektedirler.

Faiz desteği programının başvuru tarihlerini ve başvuru koşullarını KOSGEB resmi web sitesinden takip edebilirsiniz.

Diğer yazılarımız için Paraşüt Blog'a abone olabilir, henüz Paraşüt kullanıcısı değilseniz, Paraşüt’ü 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Paraşüt'ü Ücretsiz Deneyin

Diğer Yazılarımız:

e-Faturaya Geçmek Zorunda Mıyım?

Limited Şirket Kuruluş Maliyetleri

Limited Şirket ve Anonim Şirket Kuruluşu

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş, Paraşüt'ün İçerik Uzmanı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!