KOBİ’lere yeni yılda yeni bir çözüm: Edefter.com

2014’ün ilk günlerini geride bırakırken, Edefter.com ekibi olarak biz de tatlı bir heyecan içindeyiz. Birsenedir yazılım geliştirme süreci içinde olan Edefter.com’un Beta sürümünü 20 Ocak itibariyle görücüye çıkarıyoruz. Bu sayfaya web sitesinde biraz dolanarak geldiyseniz, kafanızda Edefter.com hakkında bir fikir oluşmuş olabilir ama bloğumuzun bu ilk yazısını Edefter.com’u genel hatları tanıtmaya ayırmak istiyorum.

3 dk

Biz bu yola nerden çıktık, nasıl çıktık ordan başlayalım. TOBB’un yayınladığı en güncel rakamlara göre Türkiye’deki işletmelerin %95’i çalışan sayısı 10’dan daha az olan Mikro-KOBİ'ler. Bu rakamlardan Türk milletinin girişimci olduğu sonucuna varabiliriz ama bir gerçek var ki, bu girişimlerin rüştünü ispatlayıp büyüyebilmesi için karşılaşılan en büyük zorluk, uzun dönemli planlama yapabilmek için gerekli olan bilginin ve hayatlarını kolaylaştıracak bütçelerine uygun çözümlerin yok oluşu.

İşte tam da bu noktada Edefter.com, KOBİ'lerin daha verimli yönetilmesini ve büyümesini destekleme vizyonu ile yola çıkarak Türkiye’de ilk defa KOBİ'lerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış yeni nesil finansal yönetim aracını sunmaya hazırlanıyor. ‘Yeni nesil’ ve ‘finansal yönetim aracı’ derken neyi kastediyoruz biraz daha açalım.

Önce ‘finansal yönetim aracı’ndan başlayalım. Her işletme sahibinin cevabını almak istediği çok temel bir sorudur ‘Gelirim ne, giderim ne? Önümüzdeki haftalarda ne olacak?’ Çok doğal bir soru olmasına karşın cevabını almak çoğu zaman sıkıntılı bir süreç oluyor. Zira incelediğimiz pek çok örnekte, işletmeye ait veriler bölük pörçük farklı sistemlerde tutuluyor ve bunları biraraya anlamlı bilgi haline getirinceye kadar zaten iş işten geçmiş oluyor. Çoğu zaman işletmeler günü kurtaracak çözümlerle yuvarlanıp gidiyor. Bazen de ihtiyaç duyulan bu bilgileri sunabilecek çözüm var ama çok karmaşık olduğu için kullanan yok durumu ile karşılaşıyoruz. Edefter.com burada kendine rol biçerek işletme sahiplerine ve yöneticilerine aksiyon aldırabilecek finansal bilgileri en basit ve anlaşılır şekilde sunmayı hedefliyor. Daha somut ifadeyle şirketin mevcut bakiyesi, alış-satış fatura analizleri, gecikmiş tahsilatlar, müşteri bazında tahsil edilen ve edilecek tutar bilgisi, nakit akışı, ödenecek tahmini gelir vergisi gibi bilgileri istenilen zaman ve mekanda son derece basit tablolar ve interaktif grafiklerle sunmayı hedefliyor. Ayrıca kredi kartı ile online tahsilat, fatura oluşturma ve gönderme, e-fatura hizmetlerinin de yolda olduğunu söyleyelim.

‘Yeni nesil’’i biraz açacak olursak: Edefter.com, bulut tabanlı bir servis. İnternet üzerinde çalışıyor, herhangi yazılım donanım yatırımı ya da kurulumu gerektirmiyor. İşletme maliyetine katlanmıyorsunuz. İnternet erişiminiz olan herhangi bir yerden istediğiniz bilgilere istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Edefter.com, ihtiyacınız olan bilgileri en kolay anlaşılır şekilde sizin önünüze getiriyor. Kullanımı çok basit. Teknik bilgi ya da eğitim gerektirmiyor. Abone olarak hizmet satın alıyorsunuz. Hemen belirtelim. Beta sürümü boyunca Edefter.com’dan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Hizmeti satışa sunmaya başladığımızda da abonelerimize ilk ayı hediye ediyoruz.

Çok yakında Beta sürümünü açacağımız Edefter.com’un geliştirme sürecine geribildirimleri ile katkıda bulunan 20’ye yakın kapalı beta kullanıcılarımıza da buradan çok teşekkür ederiz. Ve tabi ki, bizimle aynı vizyonu paylaşarak destek veren yatırımcılarımız Revo Capital ve Ribbit Capital’a da sonsuz teşekkürler.

Son olarak biz Edefter.com olarak, hizmet vereceğimiz KOBİ'lerle birlikte büyümek istiyoruz. Dayanak noktamız hep müşterilerimizin ihtiyaçları olacak. O nedenle, geribildirimleriniz bizim için çok değerli. Lütfen görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Bu vesile ile herkese verimli ve güzel bir yıl dileriz.

Nergis Sungur

Nergis Sungur

Nergis Sungur, Paraşüt'te Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!