Kolay Bir Ön Muhasebe Programı Size Neler Sunar?

Ön muhasebesini kendi tutan işletme sahiplerinin en büyük derdi; bu zorlu yolda, işlerini kolaylaştıracak uygun fiyatlı bir program bulamamaları.

4 dk
Kolay Ön Muhasebe

Ön muhasebe tutmak için kullanılan geleneksel yöntemler nelerdir?

Pek çok işletmecinin uzmanlık alanı finans değil. Bu durum, şirket hesaplarını kendi tutan işletmecilerin işini güçleştirir. Geleneksel olarak ön muhasebe tutmak için defter, Excel ya da masa üstü programlar kullanılır. Bunların içinde en gelenekseli tabi ki defter. Ön muhasebesini defter veya Excel’le tutmaya çalışan firmalar için, ön muhasebenin operasyonel yükü hem zaman hem de efor sarfiyatına neden olur. Üstüne üstlük hesaplar sıklıkla şaşar, hataların bulunması ve düzeltilmesi gerekir. Bu kimi zaman yapılır kimi zaman da yapılamaz.

Masa üstü programlar kullanılmaya çalışıldığında ise işler daha da sarpa sarar. Çünkü bu programları kullanabilmek uzmanlık gerektirir. Dolayısıyla masa üstü programlar hem zaman hem efor gerektiren, küçük işletmeler için kullanımı zor çözümlerdir.

İşte web tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt’ü, diğer çözümlerden farklı kılan kolaylıkları:

1. Programı Kullanmaya Başlamak Çok Kolay!

Masa üstü programları kullanmak için özel donanım, yazılım ve kurulum gerekir. Paraşüt’ü kullanmaya başlamanız içinse sadece www.parasut.com da e-posta ve parolanızı girerek üyelik hesabı oluşturmanız yeterli. Böylece ilk 14 gün Paraşüt’ü ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme sürenizin sonunda Paraşüt’ü aylık abone olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.


2. Eğitim Almanıza Gerek Yok!

İnternet kullanan herkes Paraşüt’ü de kullanabilir. Paraşüt’ün basit, kullanışlı bir program olmasına çok dikkat ediyoruz. Program içinde kullandığımız dilin herkes tarafından rahatlıkla anlaşılabilir olmasına önem veriyoruz. Uzmanlık gerektiren teknik terimler kullanmıyoruz. Çünkü hedefimiz finansçıların muhasebecilerin değil, bu alanların dışındaki girişimcilerin de kolayca Paraşüt’ü kullanabilmesi.

3. Formüllerle, Tablolarla Uğraşmanıza Gerek Yok!

Paraşüt Excel tablolarını kullanmaktan çok daha kolay ve üstelik otomatik. Formül yok, bağlantı yok, dosya bozuldu, bilgisayar çöktü derdi yok. Sadece, verilerinizi girip, kaydetmeniz yeterli.

4. İstediğiniz An İnternet Olan Her Yerden Ulaşın!

Paraşüt web tabanlı bir program olduğu için herhangi bir cihaza kurulması gerekmez. İster gece uykunuz kaçtığında evinizden, ister bir fuarda dizüstü bilgisayarınızdan, ister şantiyenizden programa ulaşabilirsiniz. Ayrıca Mac ya da PC kullanıcısı olmanız hiçbir şeyi değiştirmez. Masa üstü çözümlerden farklı olarak Mac’te de Paraşüt kullanabilir ve tam performans sağlarsınız.

Tüm bu özelliklerden yararlanabileceğiniz Paraşüt'ü 14 gün ücretsiz deneyin!

Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin

5. Ekip Arkadaşlarınız da Paraşüt’te Çalışsın!

Ortaklarınız, çalışanlarınız, muhasebeciniz, istediğiniz herkesi Paraşüt’te kullanıcı olarak tanımlayabilirsiniz. Bu kişilerin her birine istediğiniz düzeyde yetkilendirme verebilirsiniz. Üstelik sizden bunun için hiçbir ek ücret talep edilmez. Böylece bu kişiler sadece kendilerine verilen yetki seviyesine göre ilgili bölümlere ulaşabilir, görüntüleyebilir ya da veri girişi yapabilirler.

6. Hiçbir Fatura Programı Bu Kadar Hızlı Olmamıştı!

Bir defa fatura şablonu ayarınızı yaptıktan sonra kesmek istediğini fatura bilgilerini kaydedip, “Yazdır” butonuna tıklamanız yeterli. Yazıcınızdan hızlıca fatura çıktınızı alabilirsiniz.

Yeniden bir fatura oluşturmak istediğinizde Paraşüt sizin önceki verilerinizi hatırlar ve giriş yapmaya başladığınızda müşteri bilgisi, ürün hizmet bilgisi gibi verileri otomatik tamamlar.

Düzenli kestiğiniz faturalara tekrarlama emri vererek, istediğiniz zaman yeniden oluşturulmasını sağlarsınız. Tekrar tekrar fatura oluşturmak zorunda kalmazsınız.

7. Tahsilat veya Ödemelerin Gözünüzden Kaçma Riski Yok!

İsterseniz tahsilatınızın gecikmesi durumunda faturanızı müşterinizle paylaşarak, müşterinize hatırlatma yapabilirsiniz. Faturanızda hatalı veya müşterinizle anlaşamadığınız bir nokta varsa müşterinizle mesajlaşarak belki de telefon bile etmenize gerek kalmadan sorunu çözebilirsiniz.

Tahsilat ve ödeme haftalarında Paraşüt size hatırlatma mailleri gönderir. Siz de tahsilat ve ödemelerinizi başka yollarla hatırlamaya çalışmaktan, kurtulursunuz.

8. Cari hesaplarınızı tek bir bakışta takip edebilirsiniz!

Fatura, tahsilat ve ödemelerinizi kaydettikçe cari hesaplarınız otomatik güncellenir. Müşteri ve tedarikçi hesaplarınıza ait gerçekleşmiş, gecikmiş ve gelecek tüm tahsilat ve ödemelerinizi anında görüntüleyebilirsiniz.

9. Raporlar Program Tarafından Otomatik Oluşturulur!

Paraşüt’te her şey sizin faturalarınızı oluşturmanızla ilişkilidir. Siz faturalarınızı oluşturup, tahsilat ve ödeme tarihlerini belirleyin yeter. Programda raporlarınız otomatik oluşur. Siz de istediğiniz an raporlarınıza ulaşabilirsiniz.

Neden Excel Yerine Finansal Yönetim Programı Kullanmalısınız?

Ön muhasebe programı Paraşüt'ün özelliklerini öğrenin

Beril Koç

Beril Koç

Beril Koç, Paraşüt'te İçerik Pazarlaması Uzmanı olarak görev yaptı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!