Kredi Kartıyla Online Tahsilat Yapabilirsiniz

Canla başla çalışıp hizmet ya da ürününüzü müşterinize ulaştırıyorsunuz. Peki, ödemenizi nasıl alıyorsunuz? Tahsilatlarınızı gerçekleştirmek için müşterinizi kaç kere aramanız hatta yerinde ziyaret etmeniz gerekiyor? Paraşüt üstünden online tahsilat yaparak hayatınızı ne kadar kolaylaştırabileceğinizi biliyor musunuz?

2 dk
Online Tahsilat

Online Tahsilat Nedir? Nasıl Yararlanılır?

Online tahsilat, müşterilerinizin kredi kartlarını kullanarak online ödeme yapması için geliştirilmiş bir yöntemdir. Özellikle hizmet sektöründeki pek çok şirket ve freelance çalışan, ödemelerini müşterilerinden EFT veya havale yoluyla almakla sınırlı kalıyor. Bu da sıklıkla ödemelerin aksamasına hatta kontrolden çıkmasına neden oluyor. Müşteriler kimi zaman nakde sıkışık oldukları için kimi zaman da dikkatsizliklerinden ve maalesef bazen de vurdumduymazlıklarından ötürü ödemesini öteliyor, atlıyor, geciktiriyor. Bu gibi sıkıntılı tahsilat süreçlerini müşterilere online ödeme seçeneği sunarak aşmak mümkün.

Paraşüt aynı zamanda bir online tahsilat programıdır. 

Kimler Online Tahsilat Yapabilir?

Vergi levhasına sahip olmanız Paraşüt üstünden online tahsilat yapmanız için yeterli. Yani ister şirket olun isterse Serbest Meslek Makbuzu ile çalışan bir freelance, bu yöntemden yararlanmanız mümkün. Freelance çalışanların nasıl kolay faturalama yapabileceğini Serbest Çalışanlar İçin Kolay Faturalama yazımızdan öğrenebilirsiniz. Paraşüt’ü kullanmaya başladıktan sonra Ayarlar sayfası altından Uygulamalar bölümünü açıp online tahsilat için başvuru formunuzu doldurun. Başvuru yaptıktan sonra 1 iş günü içinde kullanıma hazır bir sanal POS’unuz olur ve kredi kartı ile tahsilat yapmaya başlarsınız.

Nasıl Online Tahsilat Yaparım?

Paraşüt’te hazırladığınız faturayı müşterinizle paylaşın. Müşteriniz aldığı e-postadaki bağlantıya tıkladığında kendisi için özel olarak oluşturulan bir link ile Müşteri Ekranı sayfasına gelir. Bu sayfa üstünden kredi kartı bilgilerini girerek size ödemesini yapar. Fatura hakkında öğrenmek istediklerinize Fatura Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Online Tahsilat Güvenli Midir?

Paraşüt üstünden huzur içinde tahsilat yapabilirsiniz. Çünkü online tahsilat özelliğimizde üst düzey veri güvenliği standardı PCI-DSS sertifikasına sahip çözüm ortağımız iyzico ile maksimum güvenlik standartlarında hizmet sunuyoruz. Müşterileriniz sistemimizden 3D Secure altyapısı ile güvenle ödeme yapabilirler.

Online Tahsilatın maliyeti nedir?

Paraşüt'te online tahsilat özelliğine başvurmak veya bu özelliği kullanmak tamamen ücretsizdir. Çözüm ortağımız iyzico'nun komisyonları ve hizmet ücretleri hakkında bilgiyi "Online tahsilat hizmetinin maliyeti" yazımızda bulabilirsiniz.

Online tahsilat programı Paraşüt'ü 14 gün ücretsiz deneyin:

Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin

Beril Koç

Beril Koç

Beril Koç, Paraşüt'te İçerik Pazarlaması Uzmanı olarak görev yaptı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!