Marka marka güzel marka! Söyle bana güzel marka...

Biz kimiz? Neyi temsil ediyoruz, hangi vizyonu ve değerleri yansıtıyoruz? Evet, uzun zamandır şirket içinde süregelen marka tartışmalarımızın nihayet sonuna geldik ve sıcak sıcak fırından yeni çıkmış markamızı duyurmaktan heyecan duyuyorum!

2 dk

“PARAŞÜT”. Gülümsediğinizi görür gibiyim... en azından somurtmadınız, eh bu da iyi bir şey.

Neden “Paraşüt” mü dediniz?! Hatta, “Edefter.com iyiydi, alışmıştık, ne gerek vardı?!” diyenleriniz de olabilir aranızda. Ancak kendimize, “Edefter.com bizim kimliğimizi, kişiliğimizi, firma değerlerimizi, duruşumuzu, vizyonumuzu yansıtıyor mu?” diye sorduğumuzda verdiğimiz cevap kocaman bir hayırdı. Size soruyorum: Edefter.com ile “cüretkar”, “iddialı”, “heyecanlı”, “tutkulu”, “enerjik”, “eğlenceli”, “farklı”, “renkli”, “sempatik” sıfatlarını bağdaştırabiliyor musunuz? Biz de bağdaştıramadık.

Bir firmanın kişiliğini, kültürünü, vizyonunu ve değerlerini o firmanın çalışanları oluşturur. Bu nedenle sanıyorum Çinli Amerikalı CEO’muz Sean, “Paraşüt” ismini ilk ortaya attığında, hepimizin üzerinde mutabık kaldığı ve “evet, budur!” dediğimiz tek isim oldu. Ekipteki herkes, bu ismin yaptığı çağrışımlarda kendinden birşeyler buldu. Bu arada, markamızın isim babası olan Sean tahmin edebileceğiniz üzere Türkçe konuşmuyor. Bu da tüm bu süreçte enteresan bir ayrıntı oldu.

Marka bulma sürecinde uygulamamızın sıkı takipçileri ve kullanıcılarının da fikrini almadan olmazdı tabi ki. Hepsinin istisnasız ilk tercihi oldu Paraşüt. Bu da yaptığımız seçimle ilgili kendimizi çok daha rahat hissetmemizi sağladı. Logomuzu da beğeneceğinizi umuyoruz. Tüm geribildirimler için teşekkür ederiz.

Her girişimci risk alabilen aynı zamanda da bunun yarattığı heyecandan içten içe zevk alan taraftır. Paraşüt olarak biz de girişimcinin ekibiyle yalnız çıktığı bu yolculukta gücüne güç katmak, hayatını kolaylaştırmak, işini en verimli şekilde yönetebilmesini sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.

* Bu arada, 6 Mayıs’ta Beta’dan çıktık ve henüz marka çalışmalarımız sonuçlanmamış olduğu için mevcut kullanıcılarımıza sessiz bir duyuru yaptık. İlk müşterimiz de Antalya’dan geldi. Bu bizi ayrıca sevindirdi. Küçük bir istatistik vereyim. Müşterilerimize sunduğumuz üç paketten en çok hangisinin tercih edileceğini çok merak ediyordum. Tahmin ettiğim gibi 12 aylık paket oldu. Bu da, kullanıcıların uygulamamıza duyduğu beğeni, güven ve sadakati yansıtması açısından çok önemli bir gösterge. Tabi, fiyat avantajı da ekstrası.

Sevgiler, Nergis

Nergis Sungur

Nergis Sungur

Nergis Sungur, Paraşüt'te Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!