KDV’yi Kolayca Hesaplama - Nasıl yapılır?

Günlük finansal operasyonunuzun bir parçası olan KDV hesaplamasını sizler için kolaylaştırdık. Artık ödemeniz gereken KDV ne kadar öğrenmek için mali müşavirinizin ay sonu raporlamasını beklemenize gerek yok. Şirketinizin, bulunduğunuz ay içerisindeki oluşan KDV’sini Paraşüt hesabınızdan anında görebilirsiniz.

1 dk
kdv hesaplama

Bulunduğunuz ay içinde oluşan KDV’nizi “KDV Raporu”nda görüntüleyebilir, böylece şirket için yapmanız gereken harcamaları giderlerinizin düşük olduğu aylara denk getirebilirsiniz.

Ayrıca isterseniz geçmiş ayların KDV raporlarına bakıp, ay ay ne kadar KDV oluşmuş, ne kadar KDV indirimi olacak görebilirsiniz.Vergi sisteminde hesaplanan KDV’niz, indirilecek KDV’den az olursa aradaki fark, gelecek ay veya aylarda indirilmek üzere devredilir. Bu durumda geçmiş ayın KDV dökümüne rahatça ulaşabilirsiniz.

Oluşan KDV’nin yanında detaylı olarak tüm faturaların tek tek dökümünü görmek isterseniz, tek yapmanız gereken dökümünü görmek istediğiniz ayı seçmeniz. İsterseniz dökümü Excel’le dışarı aktarıp, kendi raporlamalarınızda kullanabilirsiniz. Farklı oranlarda oluşan KDV’leri de Excel’le dışarı aktararak, seçtiğiniz ay içerisinde ne kadar %8’lik KDV, ne kadar %18’lik KDV oluşmuş görebilirsiniz.

KDV hesaplama için Muhasebe Dersleri üzerindeki KDV Hesaplama Aracı'nı kullanabilirsiniz.

Eran Filiba

Eran Filiba

Eran Filiba, Paraşüt'ün Ürün Direktörü. Paraşüt Blog'da ve Destek sayfalarında Paraşüt'ün yeni özellikleri ve en iyi kullanım biçimleri ile ilgili yazıyor.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!