Ön Muhasebeyi Eğlenceye Dönüştürün!

Kendi işinizi kurmak ve büyütmek her açıdan heyecanlı ve eğlenceli bir deneyimdir. Tek bir şey hariç: Ön muhasebe tutmak! Peki, yok mu bu işi daha eğlenceli hale getirmenin bir yolu? Yazımızı okuyun ön muhasebeye bakış açınız değişsin!

3 dk
kolay_on_muhasebe

Eğer kendi işinizi kurduysanız bunun bir kaç nedeni olabilir! Tutkuyla yaptığınız bir işiniz olmasını, kendi geleceğinizin dizginlerini elinize almayı ya da kendi patronunuz olmayı istemiş olabilirsiniz, belki de maceracı bir ruhunuz vardır veya hepsi!

İşinizi tutkuyla yapıyor olmanız harika ama finansal yönetiminizi yapamıyorsanız, rüyanız kabusa dönüşebilir. Muhasebe bilgisi olmayan çoğu girişimci için maalesef durum bu!

Küçük işletme sahipleri ve muhasebecilerle görüşmelerimiz gösteriyor ki küçük işletmelerin en büyük sıkıntısı nakit akışı! Ancak uzmanlık alanı işletme, finans olmayan pek çok küçük işyeri sahibi nakit akışlarını nasıl düzenleyebileceklerini bilmiyor. Nakit akışı sorunu, işletmelerin kapıya kilit vurmasının başlıca nedeni. Sağlıklı bir nakit akışı sağlayabilmenin en önemli koşuluysa ön muhasebe takibinin doğru yapılması.

Pek çok küçük işletme sahibi ön muhasebelerini yapmaya çalışırken, kendilerini bilgisayarın başına zincirlenmiş gibi hissediyor. Veriler arttıkça bu verilerin birbiriyle ilişkilendirilmesi Excel’de imkansız boyutlara ulaşıyor. Masa üstü yazılım kullanma denemeleriyse genelde büyük bir hayal kırıklığı oluyor. Çünkü bu yazılımlar eski moda, sıkıcı ara yüzlerde çalışmayı gerektiriyor, böylece de zaten pek eğlenceli olmayan ön muhasebe işini çok daha sıkıcı ve zor hale getiriyorlar. Üstelik bu yazılımları öğrenmek için bir de eğitim almanız gerekiyor. Ne büyük zaman ve efor kaybı! Paradan bahsetmiyoruz bile…

İşte web tabanlı bir ön muhasebe yazılımı kullanmayı eğlenceli kılan 5 neden:

  • Gelirinizi giderinizi, raporlarınızı istediğiniz anda istediğiniz yerden görebilirsiniz. Ön muhasebenizi takip etmek için ofisteki bir bilgisayara bağımlı kalmazsınız, mobil olmanın tadını sonuna kadar çıkarırsınız.

  • Raporlarınız otomatik olarak hazırlanır, siz sadece veri girişini yaparsınız. Rapor hazırlamaya ayırdığınız zamanı gönlünüzce değerlendirebilirsiniz.

  • Ortaklarınıza çalışanlarınıza istediğiniz düzeyde yetkilendirme verirsiniz. Herkes uygulamaya veri girişi yapabilir. Saatlerinizi veri girişine harcamaktan kurtulursunuz.

  • Sistem otomatik olarak güncellenir, kurulum, onarım, yedekleme için zaman kaybetmezsiniz.

  • Sistem size hem her hafta başında hem de tüm tahsilat ve ödeme günlerinizde hatırlatma gönderir. Güncel durumunuzu kontrol altında tutmak için çaba sarf etmenize gerek kalmaz.

Web tabanlı bir yazılım kullanarak ön muhasebeyi eğlenceye dönüştürebilir, çaba sarf etmeden nakit akışınızı yönetip, işinizin gelişimini takip edebilirsiniz.

İşletme sahipleri web tabanlı bir finansal yönetim uygulaması kullanarak, finansal durumlarına anında erişim sağlayabilir. Böylece gerekli durumlarda aksiyon alma hızları artar ve olası sıkıntılar için gecikmeden önlem alabilirler. Firmaların tüm finansal bilgileri her an ellerini altında olduğu için geleceğe dair rahatça planlama yapabilir ve işlerini büyütme fırsatlarını kaçırmazlar.

Web tabanlı finansal yönetim uygulaması Paraşüt’ü şimdi denemeye başlayın, ön muhasebenin ne kadar eğlenceli olabileceğine kendiniz karar verin. 14 gün ücretsiz deneme süresi için kaydolun.

Ön muhasebe tutmakla ilgili diğer yazılarımız
Girişimcinin Ön Muhasebe Kılavuzu
Ön Muhasebe Nedir? Neden Önemlidir?

Beril Koç

Beril Koç

Beril Koç, Paraşüt'te İçerik Pazarlaması Uzmanı olarak görev yaptı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!