Paraşüt Mobil: Neler Gelişti ve Yol Haritamız

Paraşüt mobil uygulamanın üzerinde çalışıyor, her geçen gün geliştiriyoruz. Mobil uygulamada neler yapabilirsiniz, ileride ne geliştirmeler olacak mobil geliştiricimiz Eray Çetiner sizin için yazdı.

14 dk
mobil görseli

Dün

Paraşüt mobil uygulamamızın geliştirilmesi sürecinde ilk hedefimiz web uygulamamızı destekleyecek Android ve iOS uygulamaları ortaya çıkarmaktı. Bu süreçte gider takibi yapılabilen ilk uygulamamız "Paraşüt Harcamalar" ismiyle yayına alınmıştı. Zamanla satış ve müşteri/tedarikçi yönetimi gibi özelliklerin de eklenmesiyle uygulamızın ismi "Paraşüt" olarak değişti.

Bugün

Paraşüt Android ve iOS uygulamalarımız kullanıcılarımızın birçok ihtiyacına cevap verebilecek birer uygulama haline geldiler. Bu süreçte uygulamamıza yeni özellikler eklerken bir yandan da Paraşüt mobil deneyiminizi daha keyifli hale getirecek birtakım yenilikler üzerinde çalıştık. Bugün itibariyle uygulamalarımızı Google Play'de 1.9.0 ve App Store'da 1.8.0 sürümleriyle indirip Paraşüt mobil deneyimini yaşamaya hemen başlayabilirsiniz.

Paraşüt iOS ve Android uygulamalarımızın güncel versiyonları ile;

  • Sahada, metrobüste, müşterinizin ofisinde, yurt dışında, internet erişiminiz olan her yerde satış faturası oluşturabilir, e-posta ile müşterinizle paylaşabilir, aldığınız tahsilatları anında ekleyebilirsiniz.
  • Müşterinizin bakiyesine ve tüm işlem geçmişine bakabilir, teyitleşmek için ister belli bir faturayı, isterseniz de cari hesap ekstrenizi müşterinizle paylaşabilirsiniz (aynısı tedarikçileriniz için de geçerli tabii ki.)
  • Vadesi gelen bir tahsilatı müşterinize veya tedariği beklenen bir ürünü tedarikçinize hatırlatmak için ilgili firma veya kişinin sayfasından kendisiyle e-posta veya telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz (Tahsilatlarınızı hızlandırmak için kredi kartı ile online ödeme kabul etmeyi de göz önünde bulundurmanızı öneririz.)
  • Çalışanlarınız, Paraşüt mobil uygulamasından yaptıkları bütün giderleri anında fotoğraflarıyla birlikte eklesinler, üzerinizden veri girişi yükünü alsınlar. Bunun için çalışanlarınızı web uygulamasından kullanıcı olarak davet etmeniz ve onlara yalnızca kendi giderlerini görme ve yönetme yetkisi vermeniz yeterli. Benzer şekilde siz de taksi, yemek, ofis alışverişi gibi giderlerinizi Paraşüt hesabınıza anında ekleyin.
  • Mevcut nakdinizi her an bilebilmek için kasa ve banka hesap detaylarını ve işlem geçmişlerini görüntüleyebilirsiniz.

Bu özelliklere ek olarak parmak izi ile uygulamaya giriş yapma özelliği, yeni kullanıcı arayüzümüz ve tabletler için geliştirdiğimiz özel arayüzümüz ile uygulamalarımızı sizin için daha kullanışlı hale getirmeye çalıştık.

Yarın

Büyüyen ekibimizle Paraşüt kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Yakın gelecekte;

  • Paraşüt Android ve iOS uygulamaları ile e-fatura oluşturup müşterilerinize gönderebilecek,
  • E-faturanızın durumunu bildirimler ile anında öğrenecek,
  • Akıllı saat uygulamalarımız ile şirketinizin nakit akışını her an takip edebilecek,
  • Raporlar ile şirketinizin tüm mali tablolarına cebinizden ulaşabileceksiniz.

Akbank müşterisi kullanıcılarımızı heyecanlandıracak bir haberimiz daha var. Üzerinde çalıştığımız Paraşüt mobil - Akbank Direkt entegrasyonu ile giderlerinizi Akbank Direkt uygulaması aracılığı ile ödeyebileceksiniz. Yaptığınız ödemeler otomatik olarak Paraşüt hesabınızda görüntülenecek.

Gelişmeler için lütfen takipte kalmaya devam edin!

Bildirim ve önerileriniz için bizimle iletisim@parasut.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!