Paraşüt'te Ön Muhasebe Tutmanın Avantajları

Ön muhasebenizi tutabilmek için şimdiye kadar karmaşık Excel tablolarıyla, düzensiz defterlerle, pahalı, sıkıcı, eğitim almayı gerektiren masa üstü programlarla uğraştınız. Kim bilir belki bu sıkıntıdan kurtulmak için bir personel bile tutmayı düşündünüz.

6 dk
Kolay Ön Muhasebe

Artık Paraşüt’le ön muhasebe tutmaya ayırdığınız vakti %70’e kadar düşürerek zamandan ve enerjiden tasarruf edecek, hata payınızı da minimuma indirgeyebileceksiniz.

Paraşüt Nedir?

Paraşüt web tabanlı/online bir ön muhasebe programıdır. Paraşüt ile şirketinizin fatura, tahsilat, cari hesap ve gelir gider takibini, tek bir uygulamada kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Paraşüt’ü kullanmaya başlamak için bir üyelik hesabı oluşturmanız yeterli. Programın bilgisayarınıza kurulması gerekmez. Tıpkı Gmail, Facebook hesaplarınıza bir web tarayıcısından girdiğiniz gibi Paraşüt hesabınıza da internet erişiminiz olan her yerden giriş yapabilirsiniz.

Paraşüt’e kaydettiğiniz verileriniz, en yüksek güvenlik standartlarında en yeni teknoloji ile hizmet veren SkyAtlas sunucularında tutulur. SkyAtlas'tan ayrıca, veri yedekleme, sunucuların güvenlik ve konfigürasyon hizmetleri ile kullandığımız işletim sistemleri geliştirildikçe olası güvenlik açıklarının bulunup anında müdahale edilebilmesi için de hizmet almaktayız.

Paraşüt kullandığınızda verilerinizi güvenli bir ortamda saklamak için özel bir donanım veya yazılım masrafı yapmanız gerekmez. Verilerinize istediğiniz anda, internet olan her yerden ulaşabilirsiniz. İster PC, ister Mac, ister akıllı telefon veya tablet kullanın; Paraşüt’le rahatça ön muhasebe tutabilirsiniz.

14 gün deneme süreniz boyunca Paraşüt'ü ücretsiz kullanabilirsiniz. Bu süre içinde veya sürenin sonunda kendiniz için en uygun paketi seçerek aboneliğinizi başlatırsınız. Paketinizi 14 günden önce seçerseniz deneme sürenizin kalanı seçtiğiniz pakete eklenir. Deneme süreniz boyunca programın tamamından yararlanırsınız. Deneme süresi programın kısmi fonksiyonlarının kullanılabildiği bir demo niteliğinde değildir. Deneme sürenizin bitiminde, abone olarak devam ettiğiniz takdirde; verilerinizde hiçbir kayba uğramadan, çalışmaya devam edebilirsiniz.

Hızlı ve Profesyonel Faturalama

 • Otomatik veri tamamlama özelliği ile veri girişine ayırdığınız zaman azalır.

 • Düzenli kestiğiniz faturalara tekrarlama emri vererek faturalarınızı atlamadan zamanında kesilmesini sağlarsınız ve faturalama süreciniz hızlanır.

 • Faturalarınızı müşterinizle e-posta ile paylaşırsınız, tahsilat zamanından kazanırsınız. Hatta ödemenizi kredi kartı ile kabul edebilirsiniz.

 • Fatura şablonu sayesinde kolayca profesyonel görünümlü faturalar hazırlarsınız; ister lazer isterseniz nokta vuruşlu yazıcıdan çıktı alırsınız.

 • Filtreleme özelliği ile vadesi gelmiş, tahsil edilmiş ve gecikmiş tüm faturalarınızı güncel bakiye bilgileriyle birlikte hızlıca listeler, faturalarınızı detaylı inceleyebilirsiniz.

Kolay Cari Hesap Takibi

 • Cari hesap ekstresi alabilir, borç-alacak takibi yapabilirsiniz. Cari hesap ekstrenizi ve faturanızı müşteri/tedarikçinizle online paylaşabilirsiniz.

 • Vadesi gelen tahsilat ve ödemeler için hafta başlarında ve vade gününde e-posta ile hatırlatma alırsınız. E-posta ile gelen hatırlatmalar sayesinde tahsilatları ve ödemeleri atlama riskiniz kalmaz.

 • Fatura oluşturduğunuz anda, cari hesaplarınız bakiyesi ile birlikte otomatik oluşur. Siz sadece tahsilat ve ödemelerinizi kaydedersiniz.

Nasıl Yapılır? Cari Hesapları Kolayca Yönetmek

Düzenli Gider Takibi

 • Ödenecek, gecikmiş ya da vadesini kesinleştirmediğiniz giderlerinizi görüntüleyip, nakit akışınızı öngörebilirsiniz.

 • Hangi tedarikçiden ne kadar ürün aldınız, maliyetleri nelerdi, kolayca takip edip planlayabilirsiniz.

 • Şirket içi harcamalarınızın tutarı nedir, hangi kalemlere ne kadar harcıyorsunuz, gözden kaçırmadan, önceliklendirip, gider planlamanızı kolayca yapabilirsiniz.

 • Çalışanlarınıza yapacağınız ödemeleri, verdiğiniz avansları, SGK’ya ve Vergi dairesine yapmanız gereken ödemeleri işleyip takip edebilirsiniz.

 • “Paraşüt Harcamalar” Mobil Uygulaması sayesinde siz ya da çalışanlarınız harcamayı gerçekleştiği anda programa işleyebilirsiniz. Böylece cepte kalan, kaybolan fişler faturalar arasında hesabınızın şaşma riski kalmaz.

Otomatik Raporlar

- Güncel Durum: Gerçekleşecek, gecikmiş ve planlanmamış tahsilat ve ödemeleriniz.

- Nakit Akışı: Belirli bir tarih aralığında nakit girişi ve nakit çıkışınız.

- Tahsilatlar: Planlanmamış, vadesi geçen tahsilatlarınız, toplam alacağınız ve ortalama vade aşımınız.

- Satışlar: Belirli bir tarih aralığında hangi kalemlerin satışlarından, hangi müşteri kategorilerine ne sattığınız.

- Alışlar: Belirli bir tarih aralığında hangi tedarikçi kategorilerinden hangi hizmet veya ürün kategorilerinde satın alma yaptığınız.

- Harcamalar: Belirli bir tarih aralığında ne için ne harcadınız, bu harcamaların kim tarafından yapıldığı.

- Gelir-Gider: Belirli bir tarih aralığında gelir-giderlerinizi ve ne kadar karlılığınızın olduğu.

- KDV: Ay içinde oluşan KDV tutarınız.

Ne Avantajları Var?

- Güvenilir

Paraşüt’e emanet ettiğiniz şirketinizin en kıymetli finansal veriler en yüksek standartlarda en son teknoloji ile hizmet veren sunucularda saklanır ve her gün yedeklenir. Daha detaylı bilgi için İnfografik:

Verileriniz Paraşüt'te Güvende

- Eğitim almanıza gerek yok

Paraşüt finans ya da program bilgisi olmayan kişilerin kullanabilmesi amacıyla tasarlanmıştır, internet kullanabilen herkes tarafından kullanılabilir. Programdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için hazırlamış olduğumuz Kullanım Videoları ve Kullanım Kılavuzu'ndan yararlanabilir veya 0212 963 0020 numaralı telefondan Müşteri Destek Uzmanları'mızdan ücretsiz destek alabilirsiniz.

- Donanıma yazılıma yatırım yapmanıza gerek yok

Masa üstü programlardan farklı olarak, Paraşüt kullanmak için herhangi bir donanıma veya yazılıma ihtiyaç duymazsınız. İnternete erişimi olan her bilgisayardan Paraşüt’e giriş yapabilirsiniz.

- Sınırsız Kullanıcı Hesabı

İstediğiniz kadar kullanıcıyı Paraşüt hesabınıza davet edip, gerekli gördüğünüz yetkilendirmeyi verebilirsiniz bunun için hiç bir ek ücret ödemeniz gerekmez.

- Sınırsız ve Ücretsiz Destek

Paraşüt kullandığınız sürece ihtiyacınız olan tüm desteğe ister telefonla, ister e-posta yoluyla ya da uygulamanın içinden mesajlaşarak ulaşabilirsiniz. Bunun için sizden herhangi bir ücret talep edilmez.

Paraşüt'ü hemen 14 gün ücretsiz deneyin:

Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin

Beril Koç

Beril Koç

Beril Koç, Paraşüt'te İçerik Pazarlaması Uzmanı olarak görev yaptı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!