Girişimimizi Kolay Yönetmemizi Sağlayan 5 Dijital Araç

Girişimcilik, cesaret ve tutku gerektiren, zor ama heyecanlı bir yolculuk. Fikrimizi hayata geçirmek için finansmana sahibiz, doğru ekiple yolumuza devam ediyoruz ancak çok önemli bir detay daha var. Bir startup olmanın doğası gereği, sınırlı kaynaklarla hedeflerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Operasyonumuzu verimli yönetebilmek için doğru dijital araçları kullanıyoruz.

3 dk
programlar

Müşteri taleplerini ve maillerini yönetmek, ekip içi iletişimi düzgün sağlamak, haftalık planları yapabilmek, öte yandan gelir gider takibi dertleri... Evet kulağa bir noktadan sonra daraltıcı gelmiş olabilir. Neyse ki teknoloji yardımımıza koşuyor. Artık günlük iş yaşantımızı kolaylaştıracak harika araçlar var:

Slack ile şirket içi iletişimimiz daha verimli

Slack ile beraber ekip arkadaşlarımız ile mail ve telefon trafiği yaşamadan anında mesajlaşmak hayatımızı oldukça kolaylaştırdı. Zaten kullanmaya başladıktan sonra tüm ekibin vazgeçilmezi oldu. Üstelik her şey arşivleniyor, konulara göre kanallar oluşturup şirkete bir iletişim düzeni getirmeyi başardık. Mobil uygulaması sayesinde her an, her yerden birbirimiz ile iletişimde olabiliyoruz. Bir de unutmadan, Slack her giriş yaptığımızda kendimizi iyi hissedeceğimiz mesajlar ile karşılyor, bu da modumuzu yükseltiyor :)

Zendesk ile müşteri destek hizmetlerimız daha hızlı

Gelen müşteri talepleri, taleplerin raporlanması, destek mailleri, yoğun telefon trafiğini saymıyorum bile... Şimdi derin bir nefes alın, paniğe hiç gerek yok. Biz de aynı problemleri yaşadık, ta ki Zendesk ile tanışana kadar. Artık bütün bu çılgınlığı daha düzenli ve kolay bir şekilde yönetebiliyoruz. Girişimimizin gelişmesinde çok önemli bir rol oynayan müşteri taleplerini Zendesk ile kolayca yönetebiliyoruz. Müşteri destek maillerini etiket sistemi ile takip ediyoruz.

Trello ile şirketimiz daha planlı

Girişimimizi geliştirmek ve çok daha iyi yönetmek için tabi ki bazı haftalık ve aylık planlarımız var. Yapmamız gerekenleri ve planlarımızı kartlar oluşturarak Trello’ya kaydediyoruz. Tamamlanan planları arşive atıyoruz. Tüm ekip kullanarak herkesin yapması gerekenlerden haberdar oluyoruz. Siz de Trello’yu not defterinize yazdığınız hatırlatma notları yerine rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşte bir şirket içi iletişim problemini daha çözdünüz ;)

Mailchimp ile e-posta pazarlamamız daha pratik

Mailchimp için e-posta pazarlamasının olmazsa olmazı desek yeridir. Bizim için de artık vazgeçilmez bir araç haline geldi. Kullanımı çok kolay ve raporlamaları bir harika. Gönderdiğimiz maillerin okunup okunmadığını raporlıyor ve istatistik raporları veriyor. Üstelik 2000 üyenize 12.000 e-postayı ücretsiz gönderebilme şansı tanıyor. E-posta gönderimi bittikten sonra Mailchimp’in maskotu maymun Freddie'ye de bir beşlik çakmayı ihmal etmiyoruz :)

- Ve tabi ki Paraşüt ile finansal yönetimimiz hiç olmadığı kadar kolay :)

Girişimcilik ve günlük iş yaşantısını kolaylaştırmaktan bahsetmişken Paraşüt’e değinmemek mümkün değil tabi ki :) Biz de Paraşüt ile gelir ve giderlerimizi takip ediyor, faturalarımızı yönetiyoruz. Böylece ödemelerimizi kaçırmıyor, anlık raporlar ile Paraşüt’ün performansını takip edebiliyoruz.

Paraşüt’te operasyonu daha verimli yönetmek için hangi araçları kullandığımızı bildiğinize göre siz de kendi girişiminizde bu araçları deneyebilirsiniz... Artık girişiminizi geliştirmek için sizi kimse tutamaz :)

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!