SGK, e-Fatura Kullanıcılarına Daha Hızlı Ödeme Yapacak!

SGK'nin yaptığı e-fatura duyurusu ile birlikte neler değişecek? Son değişiklikler neler?

2 dk
sgk-e-fatura-duyurusu

Geleneksel faturalama yöntemi olan matbu faturayla karşılaştırıldığında “e-fatura” hızı ve sağladığı kolaylıklarla ön plana çıkıyor. Finansal işlemlerimizi yürütürken “e-fatura” terimi ile daha sık karşılaştığımız bu günlerde birçok resmi kurum da e-fatura kullanıcısı olacağının duyuruyor. Son zamanlarda bu resmi kurumların arasına Sosyal Güvenlik Kurulu (SGK) da katıldı.

Hemen Başvurmak İster misiniz?

Türkiye'de bir ilk olan Anahtar Teslim e-Fatura hizmetimizle yerinizden hiç kalkmadan ve hata yapma korkusu yaşamadan e-fatura kullanıcısı olun. Üstelik ilk 100 e-faturanız bizden hediye!
Paraşüt'ü Ücretsiz Denemek İstiyorum

SGK, 22 Ağustos tarihinde yaptığı duyuru ile 1 Ekim tarihinden itibaren e-fatura mükellefi olacaklarını açıkladı. Kurumun yaptığı açıklamaya göre matbu fatura kullanıcıları faturalarını yine aynı şekilde SGK’ya iletebilecekler. e-Fatura kullanan kurumlar ise işlemler daha hızlı yönetilebileceği için ödemelerini SGK’dan daha hızlı alabilecekler. Bu nedenle gelecekte SGK dahil birçok kurumdan daha hızlı ödeme alabilmek için e-faturaya geçmek işletme sahipleri için oldukça faydalı bir adım olacak gibi görünüyor.

Ayrıntılı bilgi için SGK’nın duyurusunu inceleyebilir, e-faturaya hızlı bir şekilde nasıl geçebileceğinizi öğrenmek için “Anahtar Teslim e-Fatura Nedir?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Henüz Paraşüt kullanıcı değilseniz, Paraşüt’ü 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Ücretsiz Deneyin

e-Faturayla İlgili diğer Yazılarımız:

e-Fatura hakkında 20 soru 20 cevap

Küçük İşletmeler Neden e-Fatura’ya Geçmeli?

e-Fatura Hakkında Merak Edilen 15 Konu

Elveda Matbu Fatura Hoş Geldin Elektronik Fatura!

e-Fatura'ya Geçmek Muhasebecinizle Çalışmanızı Nasıl Etkileyecek?

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş, Paraşüt'ün İçerik Uzmanı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!