blog-hero-left-bg blog-hero-right-bg
Teşvikmatik ile kolay teşvik hesabı
Blog-hero
ÖN MUHASEBE

Şirketinizin tasarruf etmesini nasıl sağlarsınız?

Kendi işinizin patronuysanız, masraflarınızı işlerinizi aksatmayacak şekilde azaltmanın ne kadar zorlu bir süreç olduğunu bilirsiniz. Peki süreçten nasıl galip çıkabilirsiniz? Ayrıntılarını yazımızın devamında sizin için anlatıyoruz...

Büşra Çildaş, İçerik Uzmanı

Ortalama okuma süresi 3 dk

Günümüz ekonomik şartlarında masraflarınızı azaltmak için en etkili yöntem, en büyük masraf kalemlerinden bir olan çalışan maliyetlerinden tasarruf sağlamak. Bunun da yolu istihdam artışı sağlamak için verilen teşvikler. Ne yazık ki kanunları yorumlama zorluğu ve personel listeleri arasında gözden kaçabilecek en ufak detaylar sebebiyle, faydalanılabilecek birçok teşvik imkanı kaybedilebiliyor.

Karmaşık yapıya beraberinde gelen stres eklenince çoğu işletme sahibi için teşvik başvurusu, sancılı bir süreç haline geliyor. Peki bu süreci sancısız atlatmanın bir yolu var mı?

Aslında bu soruyu cevaplamak için çok uzağa gitmemize gerek yok. Çünkü bir girişim şirketi olarak benzer sorunlarla biz de karşılaştık.

Her küçük işletme gibi biz de masraflarımızdan tasarruf etme amacıyla devlet teşviklerini ve primlerini sık sık araştırıyorduk.

Ancak var olan kanunları anlamamız, teşvikleri araştırmamız ve hesaplamamız günlerce sürüyordu. Üstelik gözümüzden kaçan detaylar olabildiği için elle yapılan bu hesaplamalar yüzde yüz güvenilir olmuyordu. Bu uzun soluklu sürecin sonucunda da tüm bu hesaplamaları bir gün içerisinde eksiksiz olarak yapıp başvuru sürecini hızlandıran bir çözüm bulduk. Böylece geçmiş dönemlere ait 100 bin TL değerinde SGK teşvikinden yararlanabileceğimizi fark ettik.

Bu bizim için inanılmaz bir rakamdı. “Bunun üzerine aynı faydayı biz kendi müşterilerimize neden sunmuyoruz ki?” diye düşündük.

Kendimize bu soruyu sormamızla birlikte bütün küçük ölçekli şirketlerin bu çözümden yararlanabilmesi için çalışmalarımıza başladık. Sonuç olarak da Paraşüt Teşvikmatik hizmeti doğmuş oldu.

Nedir bu Teşvikmatik?

İster 5 ister 300 çalışanınız olsun Paraşüt Teşvikmatik, yasalar kapsamında yararlanabileceğiniz teşvik tutarlarını eksiksiz bir şekilde hesaplayan bir hizmettir. Teşvikmatik ile yapılan teşvik hesaplamaları her ay başvuru için SGK sistemine yüklenmeye hazır bir rapor halinde size iletilir.

Teşvikmatik hizmetinden faydalanarak hesaplama ve başvuru sürecinde zaman kaybetmeden personel masraflarından tasarruf edebilirsiniz.

Teşvikmatik nasıl kullanılır?

Paraşüt Teşvikmatik nasıl kullanılır?

Bu hizmetten faydalanmak için tek yapmanız gereken Paraşüt Teşvikmatik sayfasını ziyaret ederek 14 günlük ücretsiz deneme hesabınızı oluşturmak.

Deneme sürenizi başlattığınızda süreç danışmanımız sizi arayarak hizmete başvuru hakkında detaylı bilgi verir. Hizmet ile ilgilenmeniz durumunda teşvik hesaplama ekranını sizinle paylaşır.

Forma dolduracağınız bilgiler otomatik olarak sisteme aktarılır, ilgili hesaplamalar yapılır ve faydalanabileceğiniz teşvik tutarının bilgisini sizinle paylaşılır. Hizmetten faydalanmak isterseniz satın alma işleminizi gerçekleştirirsiniz. Hizmetten faydalanmak istemezseniz, girdiğiniz bilgiler otomatik olarak silinir.

Teşvikmatik hizmetinden faydalanmaya başladığınızda, yararlanabileceğiniz teşvik tutarının raporu aylık olarak e-posta yoluyla sizinle paylaşılır. Tek yapmanız gereken bu raporları sisteme yükleyerek başvurunuzu tamamlamanız olur. Böylece her ayın sonunda vergi beyanınızı teşviklerden faydalanarak indirimli olarak yapabilirsiniz.

İster 3 ister 500 çalışanınız olsun, siz de Paraşüt Teşvikmatik hizmetinden faydalanın, her ay yararlanabileceğiniz teşvikler ile personel maliyetinizi kontrol altına alın!

Paraşüt ile teşviklerden yararlanın

article-cloud-right

Yeni çıkan yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz?