Türkiye'de SaaS'lar Neler Yapıyorlar?

4 dk

Geçen hafta işlerinizde SaaS (Hizmet olarak Yazılım) kullanmanız için 8 nedeni derlerken aklımızda Türkiye'de hareketlenen Hizmet olarak Yazılım piyasası ve her geçen gün artan ürünler vardı. Webrazzi'de yayınlanan bir yazı vesilesi ile biz de ilgi ile takip ettiğimiz Hizmet olarak Yazılımları sizin için derledik.

Türkiye'de SaaS firmalar

Türkiye'de Hizmet olarak Yazılım (HoY ve SaaS'lar)

Türkiye, genç nüfusu ve bu nüfusun yeniliklere uyumu sayesinde teknolojinin tüketimi konusunda zirvede. Üretimi konusunda ise daha alacağımız çok yol var. Türkiye'de girişim ve teknoloji haberlerinin popüler yayını Webrazzi'nin kurucusu Arda Kutsal "SaaS girişimleri ses verin!" diye bir çağrı yaptı. Kutsal "Her ne kadar yaklaşık 10 yıldır böyle düşünüyor ve dile getiriyor olsam da hala Türkiye’de olması gerektiği kadar SaaS girişimi olmadığını görüyorum. Bir ihtimal belki de olanlar kendilerini yeterince bize gösteremiyorlar" dedi ve birçok Hizmet olarak Yazılım ses verdi. Biz de sizin için ilgi ile takip ettiğimiz HoY'ları derledik.

Türkiye'den takip ettiğimiz 10 HoY

1. Toplu mail gönderileriniz için: Sendloop

1999'da kurulan Sendloop 163 ülkede 10 ayrı dilde hizmet veriyor. Herhangi bir teknik bilgi gerektirmeksizin e-posta kampanyaları oluşturabileceğiniz Sendloop'un birçok hizmet ile entegrasyonu var.

2. Kolayca alışveriş sitesi açmak için: Sopsy

İsteyen herkesin kolayca alışveriş sitesi açabileceği Sopsy ile ürünlerinizi tüm dünyaya satabiliyorsunuz. Özellikle ev yapımı ve tasarım işler satmak isteyen butik mağazalar için kullanışlı bir araç.

3. E-ticaret ve içerik sitelerinin kişiselleştirilmiş öneriler yapması için: Segmentify

Gerçek zamanlı kişiselleştirilmiş kampanyalar hazırlayabileceğiniz Segmentify ile internet sitenize eklediğiniz javascript kodu ile müşterilerinizi takip edebilir, hedeflerinizi belirleyip, istediğiniz zaman ve şartlara göre kampanyalar düzenleyebilirsiniz. 

4. Dernek, vakıf ve STK'ler için: Raklet

Dernek, vakıf ve STK'lerin üye bilgilerini güncel bir şekilde tutabilecekleri, aidat ve bağışlarını toplayabilecekleri, e-posta sms gönderimi gibi iletişim kanallarını kullanabilecekleri, özel ağlar oluşturup istedikleri raporları oluşturabilecekleri bir hizmet olaran Raklet'i özellikle dernekler yoğun olarak kullanıyor.

5. Mekanlar için dijital pazarlama aracı: Pointro

Pointro, mekanlar için lokasyon bazlı dijital pazarlama aracı. Belirli mekanlarda bulunan sosyal medya kullanıcılarının o mekanda yapmış olduğu paylaşımları takip eden Pointro sayesinde mekanınızla ilgili aksiyon almanız mümkün. 

6. İnsan kaynakları ve personel yönetimi için: KolayİK

İnsan kaynakları ve personel yönetimi olan KolayİK ile personel özlük dosyalarınızı tutabilir, personel izinlerini takip edebilir, şirket takvimi oluşturarak çalışanlarınızla paylaşabilir, performans yönetimi, demirtaş takibi gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz.

7. Büyük dosyalar Stream'e: put.io

İnternette yüklediğiniz ve arşivlediğiniz büyük dosyalara erişmek için her seferinde bant genişliğinizi sömürmenize gerek yok. Put.io sayesinde bu dosyalarınızı stream haline getirebilir ve dilediğiniz kadarına, dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. 

8. Yazılımcı ile tasarımcının arasını bulan uygulama: Zeplin

Arayüz tasarımcıların ortaya çıkardığı tasarımı geliştiriciler ve herkes için anlamlı ve okunabilir hale getirmeyi amaçlayan Zeplin, Türkiye'den çıkıp tüm dünyada kullanılan bir girişim. 

9. Oteller için satış çözümü: Hotelrunner

Oteller için doğrudan satış kanallarının hepsini yöntebileceğiniz HotelRunner ile ücretsiz web sayfası oluşurabilir, odalarınızı envanterinizi yönetebilir, online ödeme alabilirsiniz. Çoklu dil desteği de olan HotelRunner sayesinde dünyanın her yerinden müşteri edinebilirsiniz. 

10. İşletmeniz için sanal santral: Bulutfon

Özel kurulum gerektirmeden bulut üzerinde santralinizi kurabilirsiniz. Santral karşılama mesajı oluşturup, çalışanlarınıza özel numaralar belirleyerek düşük maliyetle telefon, faks, sms gibi iletişim kanallarını kapsayan bir santral oluşturabilirsiniz.

Yazılarımızı kaçırmamak için bloga abone olabilirsiniz:
Bloga Abone Olun

Tunca Üçer

Tunca Üçer

Tunca Üçer, Paraşüt'te İçerik Uzmanı olarak görev yaptı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!