KOBİ'ler için ücretsiz e-Fatura

Paraşüt'te ücretsiz e-Fatura ve e-Arşiv faturası gönderebilir, alabilirsiniz. Hem de entegrasyon ücreti bile ödemezsiniz.

3 dk
KOBİ'ler için ücretsiz e-fatura

Türkiye'de ekonomi ve KOBİ'ler büyüyor, büyürken de dijitalleşiyor. Bu dijitalleşmenin bir parçası olan Paraşüt de Türkiye'de KOBİ'ler için elektronik faturayı ücretsiz kullanıma sunuyor.

2016 boyunca Paraşüt üzerinden elektronik faturaya geçen ilk 1.000 kullanıcılarımıza e-Fatura ve e-Arşiv faturası gönderip almak ücretsiz. 

Entegrasyon ücreti de mi yok?

Yok. Eğer Paraşüt kullanıcısı iseniz elektronik fatura entegrasyonu için ücret ödemezsiniz. Elektronik fatura başvurunuz onaylandığı anda Paraşüt üzerinden e-Fatura ve e-Arşiv faturası gönderip almaya başlarsınız.

Peki mali mühür ücreti?

Elektronik fatura kullanıcısı olmak için Kamu Sertifikasyon Merkezi'ne ödemeniz gereken bir mali mühür sertifikası ücreti var. Kamu SM'nin web sitesindeki fiyatlar şu şekilde:

Tüzel Kişi (LTD ya da AŞ iseniz) Fiyatı
3 yıllık mali mühür sertifikası + Akıllı Kart Okuyucu 400 TL (KDV dahildir)
Gerçek kişi (Şahıs firmaları için) Fiyatı
3 yıllık mali mühür setifikası + Akıllı Kart Okuyucu 200 TL (KDV dahildir)

 

Fakat Paraşüt üzerinden elektronik fatura hizmetinden faydalanmak için herhangi bir başvuru, entegrasyon veya aktivasyon ücreti yoktur. 

Nasıl başvuracağım?

Elektronik fatura kullanıcısı olmak için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sistemine kaydolmanız ve aktivasyon süreçlerinden geçmeniz gerekiyor. Ama merak etmeyin, başvuru adımlarını sizin için çok kolay hale getirdik.

Paraşüt içerisinde yer alan AYARLAR > UYGULAMALAR > ELEKTRONİK FATURALAMA ENTEGRASYONU bölümüne gidip, açılan sayfadaki adımları izleyerek elektronik fatura kullanmak için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Detaylı bilgiyi Elektronik Faturalama Hizmeti Başvuru Süreci yazımızdan alabilirsiniz. 

Ücretsiz e-Arşiv faturası da gönderebiliyor muyum?

Paraşüt muhatabınızın elektronik fatura kullanıcısı olup olmadığını size söyler. Böylece eğer muhatabınız elektronik fatura kullanıcısı ise e-fatura gönderilir. Eğer değilse e-Arşiv faturası gönderilir. 

Evet her ikisi de ücretsiz!

Bir sınırlandırma var mı?

Her ay toplamda 100 adet elektronik fatura gönderip alabilirsiniz.

Kampanya bittiğinde ücretlendirme nasıl olacak?

Elektronik faturalama fiyatları hakkında bilgiyi Elektronik Fatura e-Fatura e-Arşiv sayfamızdan alabilirsiniz.

Ama Paraşüt kullanıcısı değilim?

Paraşüt'ü hemen 14 gün ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin

Aklınıza takılan başka bir soru?

Paraşüt Destek ekibine e-Fatura ve e-Arşiv ile ilgili her sorunuz için [email protected] e-posta adresi üzerinden ya da 0212 963 00 20 numaralı telefonlardan hafta içi 09.30 - 17.00 arasında ulaşabilirsiniz. 

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!