Satıştan faturalamaya uçtan uca çözüm Paraşüt e-Ticaret'te!

Satıştan faturalamaya
uçtan uca çözüm
Paraşüt e-Ticaret'te!

Paraşüt'ü 14 gün boyunca ücretsiz deneyin!

Kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

e-Ticaret operasyonunuzun tüm ihtiyaçları tek pakette!


Ürün ve Sipariş Yönetimi

Shopside ile e-ticaret siteniz ve farklı pazaryerlerindeki tüm satışlarınızı tek ekrandan yönetin, e-ticaret operasyonunuza her an hakim olun.


Ön Muhasebe Takibi

Paraşüt ile nerede olursanız olun ön muhasebenizi kolayca yönetin, işletmenizin finansal operasyonuna dair tüm detaylarının kontrolünde olun.


e-Fatura ve e-Arşiv Entegrasyonu

Yerinizden kalkmadan e-faturaya anahtar teslim geçin, hediye e-kontörler ile masraflarınızı azaltın, faturalama operasyonunuzu otomatikleştirin.


Sanal POS'larda Özel Komisyon Oranları

Sanal POS hizmetlerinde sadece Paraşüt e-Ticaret abonelerine sunulan özel komisyon oranlarından yararlanın.


Paraşüt'ün çok kanallı e-ticaret yönetim uygulaması Shopside ile ekranlar arasında geçiş yapmadan tüm e-ticaret operasyonunuzu tek ekrandan yönetin!

Tüm İşlemler için Tek Panel

Ürünlerinizin stoklarını güncellemek, kargo fişi oluşturmak, fatura kesmek için farklı ekranlara geçiş yapmakla uğraşmayın, tüm e-ticaret operasyonunuzu tek ekrandan yönetin.

4 Adımda Hızlı Kurulum

Karışık kurulum süreçleri ile uğraşmadan, e-ticaret pazaryerlerindeki dükkanlarınızı ve sitenizi sadece 4 adımda Shopside'a bağlayın, e-ticaret operasyonunuzu zaman kaybetmeden tek ekrandan yönetmeye başlayın.

Kolay Faturalandırma

Shopside’ın Paraşüt entegrasyonu ile tüm satışlarınız eksiksiz olarak faturalandırılsın, e-fatura veya e-arşiv fatura olarak otomatik oluşturulup müşterinize ulaştırılsın.

Otomatik İşlemler

Shopside'ın esnek kontrol paneli ile sipariş ve ürün yönetimi ayarlarınızı operasyonunuza göre düzenleyin, dilerseniz tüm işlemlerinizin otomatik tamamlanmasını sağlayın.

Shopside'da sizi hangi özellikler bekliyor?

Sipariş Yönetimi

Farklı satış kanallarından gelen siparişlerinizi tek ekrandan onaylayın, toplu olarak faturalandırın ve faturalarınızı anında müşterinize iletin.

Ürün Yönetimi

Sitenizde ya da pazaryerlerinde satışa sunacağınız ürünlerinizin ekleme, düzenleme, varyant oluşturma ve farklı fiyat belirleme işlemlerini tek ekrandan yönetin.

Stok Takibi

Pazaryerleri ve e-ticaret sitenizdeki tüm ürünlerin stoklarını ayrı ayrı kontrol etmekle ve düzenlemekle uğraşmayın; siparişiniz geldiği an tüm stoklarınız anında güncellensin.

Kargo Yönetimi

Çalıştığınız kargo firmaları ile kolayca entegre olun, ekran değiştirmek zorunda kalmadan ürünlerinizin desi hesabını yapın, kargo fişlerini oluşturun ve toplu olarak yazdırın.

Yer aldığınız pazaryerlerini ve e-ticaret operasyonunuzdaki diğer hizmetleri Shopside ile entegre edebilirsiniz.
Shopside ile yapabileceğiniz entegrasyonlar:

e-Ticaret Pazaryerleri

e-Ticaret Altyapıları

Kargo Firmaları

Ödeme Altyapıları

Paraşüt ve Shopside entegrasyonu ile e-ticaret operasyonunuza hız katın, faturalama masraflarınızı azaltın!

e-Ticaret entegrasyonu nedir?

e-Ticaret entegrasyonu; pazaryerleri veya e-ticaret siteniz üzerinden gerçekleştirdiğiniz satışlara dair tüm bilgileri, Paraşüt gibi kullandığınız diğer uygulamalara aktaran bağlantıdır. e-Ticaret entegrasyonları sayesinde satışınızla alakalı tüm bilgiler otomatik olarak aktarılır ve böylece bilgilerinize dilediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.

Paraşüt ve Shopside entegrasyonu ne yapar?

1. Müşteri ve ürün kaydı oluşturulsun

Satış yaptığınız müşteri ve ürünlerinizin kaydı Paraşüt'te otomatik olarak oluşsun.

2. Faturalarınız hazırlansın

Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizin faturaları gönderilmeye hazır bir şekilde otomatik oluşturulsun.

3. e-Fatura veya e-Arşiv olarak anında iletilsin

e-Fatura kullanmaya başlarsanız satışlarınızın faturaları otomatik olarak resmileştirilsin ve müşterilerinize iletilsin.

Paraşüt - Shopside entegrasyonun avantajı nedir?

Zamandan kazanırsınız

Her satışınızın ardından sipariş, ürün ve müşteri bilgilerini eklemek ve fatura düzenlemek için harcadığınız süre size kalır.

Tasarruf edersiniz

e-Fatura hizmetimiz ile kağıt faturalar ile beraber gelen matbaa, kaşe ve kargolama masraflarıyla uğraşmaz, faturalama masraflarınızı minimuma indirebilirsiniz.

Faturalama operasyonunuz hızlanır

e-Fatura hizmetimiz ile faturalarınızı müşterilerinize hızlıca iletebilirsiniz. Böylece faturalarınız siparişlerinizin hızına yetişir.

Mali müşaviriniz ile uyum içinde çalışırsınız

Mali müşaviriniz Paraşüt'teki fiş ve faturalarınıza Paraşüt Atlas ile kolayca ulaşır. Evraklarınızı tek tek toplamak ve paylaşmaktan kurtulursunuz. Temassız muhasebe ile hayatınız kolaylaşır.


e-Ticaret operasyonunuzun tüm ihtiyaçları tek pakette!

Tek tek abone olmaya göre %48 daha az ödeyin.

Sipariş yönetimi ve faturalama ihtiyacı olan, basit stok takibi yapmak isteyen firmalar için:
Paraşüt e-Ticaret
Giriş Paketi

+

 • Yıllık Paraşüt aboneliği
 • Yıllık Shopside Lite aboneliği
 • 500 e-kontör

Toplam 2.234₺ + KDV yerine

1.000₺

+ KDV
Birden fazla pazaryerinde satış yapan, detaylı ürün yönetimi ihtiyacı olan firmalar için:
Paraşüt e-Ticaret
Pro Paketi

+

 • Yıllık Paraşüt aboneliği
 • Yıllık Shopside Pro aboneliği
 • Anahtar Teslim e-Fatura hizmeti
 • 2.500 e-kontör

Toplam 4.709₺ + KDV yerine

2.000₺

+ KDV
14 Gün Ücretsiz Deneyin

Kredi kartı gerekmeden 14 gün ücretsiz deneyin. Memnun kalırsanız abone olun.

Sanal POS hizmetlerinde avantajlı komisyon oranları Paraşüt e-Ticaret’te!

Paraşüt e-Ticaret abonesiyseniz, ParamPOS ve PayTR'de indirimli komisyon oranlarından yararlanabilirsiniz.

%1,81 yerine

%1,60’tan başlayan

komisyon oranları.

 • Aynı gün hazır ücretsiz sanal POS
 • Ertesi gün ödeme
 • Tüm kredi kartlarından tek çekim ve taksitli olarak ödeme alma
 • Yıllık, aylık abonelik, işlem başına ücret veya kurulum bedeli yok

%2,10 yerine

%1,60’tan başlayan

komisyon oranları.

 • 2 saate hazır ücretsiz sanal POS
 • Ertesi gün ödeme
 • Tüm kredi kartlarından tek çekim ve taksitli olarak ödeme alma
 • Yıllık, aylık abonelik, işlem başına ücret veya kurulum bedeli yok
14 Gün Ücretsiz Deneyin

İndirimli komisyon oranlarından yararlanmak için Paraşüt e-Ticaret abonesi olmanız gerekmektedir.
PayTR ve ParamPOS, indirimli komisyon oranlarını yalnızca yeni müşterileri için sunmaktadır.
Eğer Paraşüt e-Ticaret abonesiyseniz tekliften yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paraşüt e-Ticaret ile ilgili sıkça sorulan sorular

Paraşüt e-Ticaret paketi nedir?

Paraşüt e-Ticaret paketi, e-ticaret alanına yatırım yapan Paraşüt kullanıcılarının e-ticaret, e-fatura ve e-arşiv ile ön muhasebe yönetimini bir arada gerçekleştirebilmelerini sağlayan kapsamlı bir pakettir. Paket, e-ticaret yapan kullanıcılarının finansal süreçlerini kolaylaştırarak sunduğu hızlı ve etkin çözümlerle firmaların işlerindeki verimliliği artırır.

Pazaryerleri ve web sitemdeki satışlarımı tek bir yerden yönetebilir miyim?

Elbette! Bunun için yapmanız gereken, satış yaptığınız pazaryerleri ve web sitenizi Shopside’a bağlamaktır. Tek bir ekran üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilir, sipariş ve ürün yönetiminizi kolayca yapabilir, birden çok kanaldan yaptığınız satışlar için stoklarınızı her daim güncel tutabilirsiniz.

Paraşüt e-Ticaret paketinin avantajları nelerdir?

Paraşüt e-Ticaret paketi, e-ticaret ile yeni tanışan veya bir süredir e-ticaret yapan ancak satışlarının hızına yetişecek bir entegrasyon hizmeti arayan firmalar için hazırlanmıştır. Firmaların farklı pazaryerleri veya web sitelerindeki stoklarını kolayca takip etmelerini ve e-ticaret operasyonlarına dair tüm ihtiyaçlarını tek bir paket ile karşılamalarını sağlar. Paket içerisinde yer alan Paraşüt - Shopside entegrasyonu sayesinde, satışlarınıza ait müşteri ve ürün bilgileriniz Paraşüt’te otomatik olarak kaydedilir; faturanız yazdırılmaya hazır bir hale getirilir. e-Fatura kullanıcısı iseniz, gerçekleşen satışlarınıza ait elektronik faturalarınız otomatik olarak oluşturur ve müşterilerinizle paylaşılır. Yaptığınız her satışın ardından e-ticaret yaptığınız tüm pazaryeri ve sitelerde stok bilgileriniz otomatik olarak güncellenir; böylece hatasız bir şekilde stok takibi yapabilir ve bu işlemleri tek tek elle yapmaktan kurtulursunuz. Kargo entegrasyonları sayesinde, farklı bir ekrana geçiş yapmak zorunda kalmadan kargo süreçlerini takip edebilirsiniz. Ayrıca e-ticaret ve sipariş yönetimi için Shopside aboneliği, faturalama ve diğer ön muhasebe işlemleri için Paraşüt aboneliğine ayrı ayrı bütçe ayırmak yerine bu iki hizmeti tek bir paket ile %48 oranında daha az ödeyerek kullanabilirsiniz.

Paraşüt e-Ticaret paketinde stok takibini nasıl yaparım?

Paraşüt ile Shopside arasında entegre bir şekilde fatura ve stok takibi yapabilmek için öncelikle Paraşüt hesabınız ile Shopside hesabınızı bağlamanız gerekmektedir. Gözünüz korkmasın, iki uygulama arasında hazır bir entegrasyon bulunduğu için sizin yapacağınız adımlar çok kısa :) Öncelikle Paraşüt’teki süreç danışmanınızdan gerekli bilgileri almalı ve Shopside içerisindeki entegrasyon adımlarını takip ederek hesabınızı bağlamalısınız. Bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlattığımız yazımız bu konuda yardımcı olacaktır. Bu aşamadan sonra, "Kategori”, “Etiket”, “Kasa" bilgilerinizi güncelleyebilir; tüm müşteri, tedarikçi, ürün ve hizmetlerinizin Shopside’a aktarımını sağlayabilirsiniz. Yapılan aktarımın ardından Paraşüt içerisinden “Hizmet ve Ürünler” sayfasına gelerek stok takibinin yapılmasını istediğiniz ürünler için ”Kritik Stok Miktarı” belirleyebilirsiniz. Böylece, belli bir stok miktarının altına düşen ürünler için “Kritik Stok Uyarısı” e-maili alabilirsiniz. Satış gerçekleştikçe Paraşüt’teki stoklarınız otomatik olarak güncellenecek; siparişlerinizin web siteniz veya pazaryerinden gelmesi fark etmeksizin stok bilgileriniz sürekli güncel kalacaktır.

Paraşüt e-Ticaret’te ihtiyaçlarıma göre paket seçenekleri mevcut mu?

Evet. Temel ihtiyacınız sipariş yönetimi ve faturalama olup sadece web sitesi veya pazaryeri gibi tek bir yerden stok takibi yapan bir e-ticaret firması iseniz Paraşüt e-Ticaret Giriş paketi sizin için iyi bir başlangıç olacaktır. e-Ticarete yeni adım atan ve sağlam adımlarla ilerleme kaydetmeyi hedefleyen firmalara özel sunduğumuz Paraşüt e-Ticaret Giriş paketi ile, ön muhasebeye entegre e-ticaret çözümlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde edinebilirsiniz. Ürünlerinizi birden çok pazaryerinde veya web sitenizde satışa sunuyor ve buna bağlı olarak çok kanallı stok takibine ihtiyaç duyuyorsanız Paraşüt e-Ticaret paketi sizin için idealdir. e-Ticarette aktif rol oynayan ve büyümeyi hedefleyen firmaların tercihi olan Paraşüt e-Ticaret ile karmaşık gelen ve detay gerektiren operasyonel süreçleri rahat ve hızlı bir şekilde tamamlamanız mümkündür.

Shopside üzerinden kargo fişi yazdırabilir miyim?

Evet. Shopside’ın anlaşmalı olduğu Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, UPS Kargo ve MNG Kargo vasıtasıyla kargo fişlerinizi yazdırabilirsiniz. Bu noktada, sadece Yurtiçi Kargo’da “Satıcı Ödemeli” kargo fişleri çıkarabileceğinizi belirtelim. Eğer dahil olduğunuz pazaryerinin anlaşmalı kargolarını kullanıyorsanız, gelen siparişleriniz ile beraber kargo fişlerini de Shopside üzerinden çekebilirsiniz. Dilerseniz, bu fişlerin çıktısını da alabilirsiniz. Ayrıca, Shopside’tan bağımsız olarak iki şekilde kargo fişi çıkarmanız mümkün. İlki, satışlarınızı gerçekleştirdiğiniz pazaryerinin, anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile direkt pazaryeri paneli üzerinden çıkarılan kargo fişidir. İkinci seçenek ise, e-ticaret firması olarak anlaşmanız olan kargo firması var ise kargo firmasının paneli üzerinden bilgilerinizi girerek oluşturduğunuz kargo fişidir.

Paraşüt hesabımı Shopside’a bağlamak için ne yapmam gerekir?

Halihazırda Paraşüt kullanıcısıysanız, 4 adımda hesabınızı Shopside’a bağlayabilirsiniz. Bunun için menünün sol alt kısmında yer alan “Uygulamalar” sekmesine gidiniz ve Shopside Entegrasyonu’nu seçiniz. Açılan sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Kullanmaya Başla” butonuna tıklayarak 14 günlük demo kullanımınızı başlatabilirsiniz. Shopside paneline giriş yaptığınızda bir kurulum sihirbazı sizi karşılayacak ve çalıştığınız pazaryerlerlerini Shopside’a bağlayabilmeniz için sizi yönlendirecek. Ek bir desteğe ihtiyaç duyarsanız veya aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

e-Ticaret ile yaptığım satışları otomatik olarak faturalandırabilir miyim?

Evet. Satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizin faturaları Paraşüt’te otomatik olarak oluşturulur; e-fatura kullanıcısı iseniz, yine otomatik olarak resmileştirilir. Böylece hem faturalama masraflarına maruz kalmaz hem de zamandan tasarruf sağlarsınız. Ayrıca, ücretsiz mükellef yönetim ve veri aktarım programımız olan Paraşüt Atlas aracılığıyla mali müşaviriniz satış ve giderlerinize ait tüm fiş ve faturalara kolayca ulaşabilir, kullandığı muhasebe programına aktarım yapabilir.

Paraşüt e-Ticaret paketi ile ayrıca bir e-ticaret entegrasyonuna ihtiyacım olur mu?

Hayır. Paraşüt - Shopside entegrasyonu satıştan faturalama sürecine kadar sunduğu uçtan uca çözümlerle tüm operasyonlarınızı dijital hale getirir. e-Ticaret yapan bir firmanın ihtiyacı olan ürün ve sipariş yönetimi, stok yönetimi, fatura yönetimi, kargo yönetimi gibi işlemleri ek bir entegrasyona gerek duymadan Paraşüt e-Ticaret paketi ile uçtan uca yönetebilirsiniz.

Shopside entegrasyonu hangi e-ticaret altyapılarını ve pazaryerlerini kapsar?

Shopside entegrasyonu şu an için WooCommerce, Opencart, Shopify e-ticaret alt yapılarını ve N11, Hepsiburada, GittiGidiyor, Trendyol, PttAVM ve Çiçeksepeti pazaryerlerini kapsamaktadır. Çok yakında bu listeye yeni pazaryeri entegrasyonları ve e-ticaret altyapı çözümleri de eklenecektir.