Çalışana Maaş/Prim Eklemek

Ladin Uğur
Ladin Uğur
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt’te kayıtlı veya yeni eklenecek bir çalışanınıza maaş eklemek için GİDERLER sayfasına gelin. Sağ üst köşede YENİ HARCAMA ve YENİ SATIŞ FATURASI seçeneklerinin yanında göreceğiniz oka tıklayın ve açılan menüden YENİ MAAŞ/PRİM seçeneğini seçin.

Bu gideri size hatırlatacak bir açıklama girin ve maaşı ekleyeceğiniz çalışanı seçin. Bu kişi henüz Paraşüt’e kaydı yapılmamış bir çalışan ise, bu sayfada çalışanın adı ve soyadını yazarak yeni çalışan kaydını oluşturabilirsiniz. Daha sonra, hakediş tarihi ve tutar satırlarını doldurun. Ödendi ise ödendiği tarihi ve hangi kasadan ödendiğini, ödenecek ise ödeneceği tarihi belirtin. Bu maaş veya prim giderini kaydedin.

Bu maaş giderini kaydettikten sonra maaşı görüntülediğiniz ekrandan önce DİĞER butonuna sonra OTOMATİK TEKRARLA'ya tıklayarak bu maaşı her ay tekrarlayan bir gidere dönüştürebilirsiniz.

Kategori ve etiketler yardımı ile bu harcamayı giderleriniz arasında daha detaylı görebilir ve raporlamalardan yararlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer kaynaklar: