Çek ile Ödeme Eklemek, Çeki Cirolamak

Ladin Uğur
Ladin Uğur
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt üzerinden herhangi bir gidere veya tedarikçiye ödeme yaparken çekleri kullanabilirsiniz. Çeklerinizi sol panelden ulaşacağınız ÇEKLER sayfasından yönetebilirsiniz. Daha önce bu işlemi hiç yapmadıysanız, bir satış faturasına veya gidere tahsilat veya ödemeyi çek ile eklediğinizde, sol taraftaki panelde ÇEKLER adında bir sayfa adı oluşacaktır.

Ödeme yapmak istediğiniz fiş / faturanın görüntüleme sayfasına geldiğinizde, eğer bu gider türünün tedarikçisini takip etmeyi seçtiyseniz, sağ panelde ÖDEME EKLE butonunu göreceksiniz. Bu butona tıkaladığınızda açılan bölmeden ÇEK ÖDEME'yi seçin ve çek tarihi, vade tarihi, meblağ ve dilerseniz açıklama satırlarını doldurun.


Ödeme yapacağınız çek yeni bir çek girişi olacaksa ÇEKLER satırından YENİ ÇEK seçeneğini kullanın. Böylece kaydını oluşturmak üzere olduğunuz bu yeni çek de, ÇEKLER sayfası altından takip edilebiliyor olacaktır.

Alternatif olarak, önceden herhangi bir satış faturasına (veya müşterinize) eklemiş olduğunuz ve henüz tahsil edilmemiş olan bir çeki bu esnada ÇEKLER listesinden görüntüleyip çağırabilirsiniz. Daha sonra ÖDEME EKLE butonu ile çek ile ödeme işlemini tamamlarsınız. Bu işleme "çeki cirolamak" da denir.