Paraşüt Nedir ve Ne İşe Yarar?

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
2 dk

Paraşüt, Türkiye mevzuatına uygun şekilde geliştirilmiş web tabanlı (online) bir fatura ve finansal yönetim uygulamasıdır.

Paraşüt'le gelir ve giderlerinizi, cari hesaplarınızı, nakit akışınızı ve stoklarınızı takip edebilirsiniz. İşletmeniz için hayati önem taşıyan raporlara (KDV raporu, satışlar raporu, karlılık raporu, stoktaki ürünler raporu vb.) bir tıkla ulaşabilirsiniz. Mali müşaviriniz, çalışanlarınız ve şirket ortakları ile aynı anda dilediğiniz yerden online olarak ön muhasebenizi yönetebilirsiniz. Ek olarak, online tahsilat, elektronik faturala (e-fatura ve e-arşiv), banka entegrasyonu (Akbank & Garanti) ve e-ticaret entegrasyonu hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Geleneksel muhasebe programlarından farklı olarak Paraşüt web tabanlı bir uygulamadır. Paraşüt’e girdiğiniz finansal verileriniz bulutta saklanır ve düzenli olarak yedeklenir. Bu sayede internet erişiminiz olan her yerden finansal verilerinize ulaşabilirsiniz. Paraşüt hesabınıza diz üstü veya masa üstü bilgisayar, tablet veya cep telefonundan web tarayıcısı yoluyla giriş yapabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefon uygulamalarımızı (iOS ve Android) cep telefonunuza veya tabletinize indirip finansal verilerinizi bulunduğunuz her yerden mobil olarak kontrol edip yönetebilirsiniz.

Paraşüt'te bir veri veya kullanıcı limiti yoktur. Hesabınıza dilediğiniz kadar veri girebilirsiniz. Hesap sahibi yetkilerinizi kullanarak dilediğiniz sayıda kullanıcıyı hesabınıza ekleyebilir ve bu kullanıcıların yapabilecekleri konusunda onların kullanıcı yetkilerini belirleyebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız bu kılavuzda, Paraşüt kullanıcısı olun veya olmayın, Paraşüt’ü tanımak istemekteki amacınıza göre ilgili başlıklara tıklayabilir ve uygulama üzerinden alınan ekran görüntüleri yardımıyla hazırlanmış yazılı ve görsel kaynaklarla hem uygulamayı tanıyabilir hem de yapmak istediğiniz işlemleri nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler: