n11, GittiGidiyor, Hepsiburada e-ticaret entegrasyonları

Eran Filiba
Eran Filiba
6 dk

n11, GittiGidiyor, Hepsiburada e-ticaret entegrasyonları ne işe yarar?

Parasutentegrasyon.com'un geliştirdiği n11, GittiGidiyor ve Hepsiburada e-ticaret entegrasyonları sayesinde n11, GittiGidiyor, Hepsiburada pazaryerlerinde gerçekleşen e-ticaret satışlarınız otomatik olarak Paraşüt'e işlenir. Elektronik fatura müşterisiyseniz, Paraşüt üzerinden bu satışların faturalarının e-arşiv veya e-fatura olarak otomatik bir şekilde gönderilmesi de mümkün.

Parasutentegrasyon.com kimdir?
Parasutentegrasyon.com, Salyangoz Teknoloji A.Ş. firmasına ait bir markadır. Salyangoz Teknolojileri A.Ş. firması Parasutentegrasyon.com markası altında yazılım geliştirmektedir. Paraşüt ön muhasebe yazılımının üreticisi olan Paraşüt Yazılım Teknolojileri A.Ş. ile organik bir bağı bulunmamaktadır.

Entegrasyon ücreti
Parasutentegrasyon.com'un e-ticaret entegrasyon hizmeti Salyangoz Teknoloji AŞ. tarafından geliştirilmiştir ve bu firma tarafından satılmaktadır.

n11, GittiGidiyor, Hepsiburada pazaryeri entegrasyonları için kaç adet pazaryeri entegre ettiğinizden bağımsız olarak (sınırsız mağaza için) aylık KDV dahil 39,90 TL ödersiniz.

Örneğin, 1 adet Hepsiburada, 2 adet n11 mağazanızı veya 1 adet GittiGidiyor, 1 adet n11, 2 adet Hepsiburada mağazanızı entegre etmek için toplamda aylık 39.90 TL ödersiniz.

n11, GittiGidiyor, Hepsiburada e-ticaret entegrasyonlarını 15 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Entegrasyon adımları

 1. Paraşüt hesabınızda AYARLAR menüsü altındaki Uygulamalar sayfasından Parasutentegrasyon.com Pazaryeri Paketi için KULLANMAYA BAŞLA butonuna tıklayın.

  n11, GittiGidiyor ve Hepsiburada e-Ticaret Entegrasyonları
 2. Açılan sayfadan (Parasutentegrasyon.com) Paraşüt ile giriş yap butonuna tıklayın. Sonrasında Parasutentegrasyon.com’a erişim vermek için İZİN VER butonuna tıklayın. Bu izin ile Parasutentegrasyon.com’a, Paraşüt hesabınıza veri yazma ve okuma yetkisi verirsiniz.

  Entegrasyonlar için Erişim İzni
 3. Erişim izni verdikten sonra parasutentegrasyon.com ekranında İLK ENTEGRASYONUNU EKLE butonuna tıklayarak bağlamak istediğiniz n11, GittiGidiyor veya Hepsiburada pazaryeri dükkanlarınız için entegrasyona başlayabilirsiniz.

  İlk Entegrasyonun Eklenmesi
 4. Entegre etmek istediğiniz pazaryerini seçin.

  Pazaryeri Seçilmesi
 5. Pazaryeri ayarlarınızı yapın.

  Entegrasyon Ayarları

  Mağaza ismi: Parasutentegrasyon.com’da mağazanızın hangi isimle görünmesini istiyorsanız belirtin.
  Firma: e-Ticaret siparişlerinizi Paraşüt hesabınıza bağlı firmalardan hangisine aktarmak istediğinizi seçin.
  Kasa Hesabı: Yapılan siparişlerin tahsilatının Paraşüt'te kayıtlı hangi kasa/banka hesabına işlenmesini istediğinizi belirtin.
  Kategori: Oluşturulan faturalara Paraşüt'te hangi satış faturası kategorisinin eklenmesini istediğinizi belirtin.
  KDV Oranı: Üründe KDV yoksa otomatik KDV oranı belirlemek için tercih ettiğinizi seçin.

 6. Paraşüt’te elektronik fatura kullanıyorsanız pazaryeri ayarlarınızı yaparken karşınıza Elektronik Faturalarınız Otomatik Gönderilsin mi? seçeneği çıkar; dilerseniz oradan bu özelliği açabilir ve faturalarınızın müşterilerinize e-fatura veya e-arşiv şeklinde otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz (Bu özelliği açmazsanız entegrasyon yalnızca Paraşüt üzerinde satış kayıtlarını oluşturur, sizin sonrasında Paraşüt hesabınızdan e-fatura ve e-arşiv gönderimlerini (yani faturalandırma işlemlerini) ayrıca yapmanız gerekir). Bu özelliği açmazsanız entegrasyon yalnızca Paraşüt üzerinde satış kayıtlarını oluşturur, sizin sonrasında Paraşüt hesabınızdan e-fatura ve e-arşiv gönderimlerini (yani faturalandırma işlemlerini) ayrıca yapmanız gerekir.

 7. Ayarları tamamladıktan sonra ENTEGRASYONU OLUŞTUR diyerek pazaryeri entegrasyonu adımlarına devam edebilirsiniz. Bu noktada Parasutentegrasyon.com’un panelinde yer alan adımları takip ederek ilerleyebilirsiniz.

Tebrikler! Paraşüt - n11, GittiGidiyor ve Hepsiburada e-ticaret entegrasyonlarını başarı ile tamamladınız.
Artık n11, GittiGidiyor ve Hepsiburada pazaryerlerinden gelen e-ticaret siparişleriniz otomatik olarak Paraşüt hesabınıza satış faturası olarak aktarılacaktır.

Parasutentegrasyon.com panelinde tamamlanan entegrasyonlar şu şekilde görünecektir:

Entegrasyonlar Tamamlandı

Parasutentegrasyon.com panelinden pazaryerlerinden çekilen sipariş adetlerini, Paraşüt hesabınıza aktarılan siparişlerin adetlerini, varsa gönderilen elektronik faturaların miktarlarını takip edebilirsiniz.

Siparişlerin Görüntülenmesi

Henüz e-fatura/e-arşiv kullanıcısı değilseniz

e-Ticaret satışlarınızın faturalarının müşterilerinize dijital ortamda otomatik olarak gönderilmesini istiyorsanız, e-ticaret entegrasyonu ile birlikte elektronik fatura özelliğimizi kullanabilirsiniz.

Paraşüt ile e-faturaya geçiş yaparak faturalama sürecinizi otomatik bir hale getirebilirsiniz. Anahtar Teslim e-Fatura hizmetimiz ile 2 iş günü içerisinde yerinizden kalkmadan ve kolayca e-fatura kullanıcısı olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için;

sayfalarımızı inceleyebilir veya aşağıda anlatılan adımları takip ederek direkt olarak e-fatura başvurunuzu başlatabilirsiniz.

e-Fatura başvurunuzu hemen başlatmak için Paraşüt hesabınız içerisinden AYARLAR > Uygulamalar sayfasına gidip Elektronik Faturalama Entegrasyonu bölümü altından BAŞVURU SÜRECİNİ BAŞLAT butonuna tıklayıp yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.