Online Tahsilat ile Ödeme Almak

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
3 dk

Paraşüt ile Online Tahsilat özelliğini kullanmanız halinde, müşterilerinizden ödemelerinizi kolaylıkla tahsil edebilirsiniz. Müşterileriniz kredi kartıyla ödemelerini taksitli veya taksitsiz gerçekleştirebilirler, siz de ödemeyi takip eden çarşamba günü hesabınıza yatmış olarak bulursunuz.

Online Tahsilat ile müşterinizden ödeme alma adımları şöyledir:

İlk olarak SATIŞLAR seçeneği altındaki Faturalar seçeneğini tıkladığınızda oluşturmuş olduğunuz faturayı görüntüleyebilirsiniz.

Bu aşamada Tahsilat Talep Et ve Müşteri Hatırlatma Ekle olmak üzere 2 seçeneğiniz görüntülenecektir.

Tahsilatınızı anında talep etmek isterseniz Tahsilat Talep Et seçeneğine tıklamalısınız. Online Tahsilat ile devam etmek için sonrasında açılacak olan pencerede Online Tahsilat Talep Et seçeneğini işaretlemelisiniz.

Bu sayfada alıcının e-mail adresini girmeniz istenecek ve tahsilat bilgileriniz alıcıya Paraşüt tarafından oluşturulmuş otomatik mail ile gönderilecektir. Dilerseniz faturayı müşteri ekranında inceleyebilir ve böylece değişiklik yapmak isterseniz faturayı göndermeden önce değiştirebilirsiniz. Faturanız müşteri ekranında aşağıdaki gibi görünecektir. Bu aşamada KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAP seçeneğine tıklayan müşteriniz, ödemesini kolaylıkla yapabilecektir.

Tahsilatınızı ileri bir tarihte talep etmek isterseniz Müşteri Hatırlatma seçeneğini işaretledikten sonra müşteriye ödeme yapacağı tarihte bir hatırlatma maili gönderilmesini isteyebilir ve otomatik oluşturulan mail ile tahsilatı olduğunu hatırlatabilirsiniz.Bunun için öncelikle müşteri hatırlatma ekle dedikten sonra takip eden sayfada müşterinin mail adresini girmeniz gerekmektedir.

Müşteriye gönderilen örnek e-posta aşağıdaki gibi olacaktır. Dilerseniz göndermeden önce son bir kez örnek e-postayı görüntüleyebilir ve gerekirse değişiklik yapabilirsiniz.

Müşteriniz, kendisine gönderilen mail yardımıyla açmış olduğu müşteri ekranını görüntülediğinde, tıpkı anında tahsilat talep et dediğinizde görüntülenen müşteri ekranıyla aynı sayfada bu sayfada bulunan KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAP seçeneğine tıklayarak kendisine ait bilgileri girdikten sonra online olarak ödemesini gerçekleştirebilir.