Online Eğitime Nasıl Katılırım?

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
2 dk

Paraşüt'ün düzenlediği online eğitimlerden birine kayıt olduysanız eğitime 1-2 gün kala e-posta adresinize demoya katılırken kullanacağınız bir bağlantı gönderilmiştir. Bu durumda, eğitim saatinde o bağlantıya tıklayıp bilgisayarınızın başından eğitime katılabileceksiniz.

Kullandığımız webinar programı Gotowebinar'ın arayüzü İngilizce olduğu için bu rehberde katılım esnasında karşınıza gelecek ekranların üzerinden geçmek istedik.

 1. Size özel gönderilen bağlantıya tıkladığınızda kullandığınız web tarayıcısına bağlı olarka karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkar. Bu ekranda "Allow (İzin Ver)" butonuna tıklayarak Gotowebinar platformunun web tarayıcınızda açılmasına izin vermeniz gerekir.

  webinar kaydı
 2. Eğitim henüz başlamadıysa yukarıdaki onaydan sonra aşağıdaki gibi bir giriş ekranı görürsünüz.

  eğitim giriş ekranı
 3. Eğitim başladıktan sonra eğitimi düzenleyen kişinin ekranını paylaşmasını beklerken aşağıdakine benzer bir giriş/hazırlık ekranı görme ihtimaliniz var (İnternet hızınıza bağlı olarak eğitimcinin ekranı ile sizin gördüğünüz ekran arasında 3-5 sn kadar bir fark olabilir).

  eğitim hazırlığı
 4. Eğitim sırasında düzenleyen kişi yalnızca ekranını paylaşıyorsa aşağıdaki gibi bir ekran görürsünüz:

  ekran paylaşımı
 5. Ekranı yanında kamerasını da paylaşırken aşağıdaki gibi bir ekran görürsünüz :)

  paraşüt eğitimine nasıl katılırım

Paraşüt Ekibi bu eğitimleri ücretsiz olarak düzenlemektedir; Paraşüt müşterisi olun ya da olmayın bu eğitimlere ücretsiz olarak katılabilirsiniz.