Paraşüt Teşvikmatik nasıl kullanılır?

Büşra Çildaş
Büşra Çildaş
3 dk

Teşvikmatik ile teşvik hesaplaması yapabilmek için Paraşüt abonesi olmanız gerekir.

Paraşüt Teşvikmatik hizmetini kullanmaya başlamak için https://tesvikmatik.parasut.com adresini ziyaret etmeniz ve aşağıda görseller ile açıkladığımız adımları takip etmeniz yeterlidir.

Teşvikmatik kullanım adımları

Teşvikmatik hizmetinden yararlanmak isterseniz, kullandığınız Paraşüt hesabının sahibi olmanız gerekir. İlgili Paraşüt hesabına sadece kullanıcı olarak tanımlıysanız, Teşvikmatik bağlantı adresini hesap sahibi ile paylaşarak, başvuru yapmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili adresi ziyaret ettiğinizde aşağıdaki görselde yer alan ekran ile karşılaşacaksınız. Teşvik süreç danışmanından detaylı bilgi almak isterseniz Sizi Arayalım, Bilgi Verelim butonuna tıklamanız gerekir.

Teşvik danışmanı ile iletişime geçmeden hesaplatma adımına devam etmek isterseniz Şimdi Ücretsiz Kontrol Edin butonuna tıklayın.


Teşvikmatik giriş ekranı


Ardından ilgili ekran üzerinde firma bilgilerinizi doldurup Devam Et butonuna tıklayın.


Teşvikmatik firma bilgileri ekranı


Daha sonra SGK İşyeri Bilgilerinizi doldurun ve Ücretsiz Kontrol Et butonuna tıklayın. Bu bilgileri bilmiyorsanız, mali müşavirinizden isteyebilirsiniz.


Teşvikmatik SGK bilgileri ekranı


Sistem teşvik hesaplamanızı yapmaya başladığında sizi aşağıdaki ekran karşılar.


Teşvik hesaplanıyor bildirimi


Teşvik hesaplamanız tamamlandığında geçmiş 6 aylık dönemde hak ettiğiniz teşvik tutarını ve önümüzdeki ay yararlanabileceğiniz teşvik tutarını ekranda görebilirsiniz. Detaylı teşvik raporunu satın almak isterseniz Satın Al butonuna tıklayın.


Teşvik tutar ekranı


Açılan ekran üzerindeki banka bilgilerini kullanarak abonelik ücretini EFT/Havale yoluyla gönderebilirsiniz ya da Kredi Kartı ile Ödemek için Tıklayın butonuna tıklayarak kredi kartı ile ödeme adımına devam edebilirsiniz.


Teşvikmatik ödeme ekranı


Kredi kartıyla ödeme seçeneği ile devam ederseniz, açılan ekran üzerinde kart bilgilerinizi girerek satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.


Teşvikmatik kredi kartıyla ödeme

Satın alma işlemini tamamladıktan sonra yürürlükteki teşviklerden yararlanmanıza imkan tanıyan detaylı rapor her ayın 15’ine kadar e-posta adresinize gönderilir.

Teşvik başvuru süreciyle ilgili bilgi almak isterseniz Paraşüt Teşvikmatik Uygulama Adımları isimli makalemize göz atabilirsiniz.