Paraşüt Teşvikmatik nedir?

Büşra Çildaş
Büşra Çildaş
4 dk

Paraşüt Teşvikmatik; ister 2 ister 300 çalışanınız olsun, yasalar kapsamında hak ettiğiniz teşvik tutarlarını eksiksiz bir şekilde hesaplayan bir hizmettir. Paraşüt Teşvikmatik ile yapılan teşvik hesaplamaları, başvuru için SGK sistemine yüklenmeye hazır bir rapor halinde her ay tarafınıza iletilir.

Paraşüt Teşvikmatik hizmetinden faydalandığınızda:

Paraşüt Teşvikmatik’in her ay tarafınıza göndereceği başvuruya hazır rapor ile başvurunuzu tamamlar ve personel masraflarınızdan her ay tasarruf sağlarsınız.

Paraşüt Teşvikmatik ne hesaplar?

Paraşüt Teşvikmatik, size en çok kazancı sağlayabilecekken, el ile hesaplamadan dolayı en fazla hatanın yapıldığı 6111, 7103 ve 7166 sayılı kanunlar kapsamındaki bütün teşvikleri hesaplar.

Paraşüt Teşvikmatik ile yararlanabileceğiniz teşvik tutarları nelerdir?

Paraşüt Teşvikmatik hizmetini kullanan firmaların, çalışan sayısına göre hak ettikleri aylık ortalama teşvik tutarları şu şekildedir:

Paraşüt Teşvikmatik kullanım ücreti

Teşvikmatik hizmeti:

Bu hizmetimizi kullanmak isterseniz Paraşüt abonelik ücretinize ek olarak bu bedeli her yıl bir kez ödemeniz gerekir.

Paraşüt Teşvikmatik’in el ile teşvik hesaplamadan farkı nedir?

Teşvik hesaplamasının el ile yapılması, hem sizin hem de mali müşaviriniz için zorlu bir iştir. Eldeki bilgilerin kontrol edilmesi ve hesaplamaların tamamlanması saatler sürer. Üstelik, çok dikkat gerektiren bu hesaplamada en ufak bir bilgi atlanırsa yararlanabileceğiniz teşvikleri kaçırabilir veya yanlış beyandan ötürü cezai yaptırıma maruz kalabilirsiniz.

Paraşüt Teşvikmatik ise bu bilgileri otomatik olarak kontrol eder, hesaplamaları yapar ve her ayın on beşinci gününe kadar SGK sisteminize yüklemeye hazır bir rapor olarak size sunar. Üstelik tüm işlemleri dakikalar ile ifade edilebilecek kadar kısa bir sürede gerçekleştirir. Böylece hem herhangi bir hatadan dolayı teşvik kaçırmazsınız hem de zaman tasarrufu sağlarsınız.

Teşvikmatik için lisans, donanım, altyapı gerekiyor mu?

Paraşüt Teşvikmatik için herhangi bir lisans, donanım ya da altyapı masrafı yapmanız gerekmez.

Paraşüt Teşvikmatik hizmetinden faydalanabilmeniz için Paraşüt abonesi olmanız gerekir.

Paraşüt Teşvikmatik’te yararlanabileceğiniz teşvik miktarını hesaplamak tamamen ücretsizdir. Hemen Teşvik Hesaplama Formunu doldurarak geçmiş 6 aya yönelik yararlanabileceğiniz teşvik miktarını eksiksiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Gerçekleştirilecek hesaplamadan sonra yararlanabileceğiniz teşviklerin çıkması durumunda SGK portalına yüklenmeye hazır raporunuzu alabilmek için Paraşüt Teşvikmatik hizmetini satın almanız gerekir.

Paraşüt Teşvikmatik ile geçmiş 6 aya yönelik yararlanabileceğiniz teşviklerin raporunun yanı sıra, her ay başvurunuzu yapabilmeniz için sisteme yüklenmeye hazır raporunuz sizinle paylaşılır. Böylece siz de sadece 1 defa değil her ay personel maaliyetlerinizden tasarruf edebilirsiniz.

Başvuru sürecini incelemek için Paraşüt Teşvikmatik Başvuru Adımları adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.