Personel Maaş, Prim ve Avans Takibi

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
3 dk

Paraşüt üzerinde çalışanlarınızı kaydedebilir, çalışanlarınıza MAAŞ / PRİM oluşturarak çalışanlarınızın maaş giderlerini bu yolla takip edebilir, personel avans ve harcamalarını yönetebilirsiniz.

Çalışanları Paraşüt'e Ekleme

Sol taraftaki menüden sırasıyla GİDERLER > Çalışanlar bölümünü seçip YENİ ÇALIŞAN EKLE butonuna tıklayın. Çalışan bilgilerini girdikten sonra bu çalışanı kaydedin.

Çalışan kaydını görüntülediğiniz yukarıdaki sayfada;

Çalışan Maaş ve Prim Takibi

Çalışanlarınızın maaş ve prim giderlerini Paraşüt'e eklemek için 2 yöntem vardır:

  1. Çalışan kayıt sayfasında DİĞER butonu altından YENİ MAAŞ/PRİM OLUŞTUR diyerek

  2. GİDERLER > Gider Listesi sayfasında DİĞERbutonu altından YENİ MAAŞ/PRİM diyerek.

Her iki buton da sizi aşağıdaki maaş/prim oluşturma sayfasına götürür.

Yeni maaş/prim oluşturma esnasında, daha önce kaydettiğiniz bir çalışanı listeden seçebileceğiniz gibi, yeni bir çalışan kaydı da oluşturabilirsiniz.

Gereken bilgileri doldurduktan sonra bu maaş (veya prim) giderini kaydedin.

(Giderleriniz için kategori özelliğini kullanmanızı tavsiye ederiz, böylece Giderler Raporu'ndan şirket giderlerinizin geriye dönük analizini yapabilirsiniz.)

Tekrarlayan maaşlar

Oluşturduğunuz maaş kaydı için tekrarlama emri vererek bu maaşın her ay otomatik oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, maaş kayıt sayfasında sırasıyla DİĞER ve OTOMATİK TEKRARLA butonlarına tıklayın.

Açılan tekrarlama şablonu sayfasından tekrarlama ayarlarını belirleyin ve şablonu kaydedin.

Bu işlemi yaptıktan sonra personel maaşları gibi düzenli tekrarlayan giderler hakkında düşünmenize gerek kalmayacak ve zamanı geldiğinde Paraşüt bu gideri oluşturup size e-posta ile haber verecek.

Çalışanlarınızın şirket adına yaptığı harcamaların takibi için Cepten Harcamaların Takibi adlı yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.