Sevk İrsaliyesi Yazdırmak

Ladin Uğur
Ladin Uğur
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt üzerinden fatura yazdırabildiğiniz gibi irsaliyelerinizi de kolayca yazdırabilirsiniz. Ayarlardan ulaşacağınız FATURA ŞABLONLARI sayfasından dilediğiniz sayıda şablon oluşturabilirsiniz. Bu sayfada irsaliyeniz için de bir şablon kaydederek, gerekli faturaların irsaliyelerini bu bölmeden yazdırabilirsiniz.

AYARLAR > FATURA ŞABLONLARI sayfasında, YENİ ŞABLON OLUŞTUR butonuna tıkladığınızda, sayfa özelliklerinin altından, irsaliyenizin JPEG veya PNG formatındaki görselini arka fon olarak yükleyebilirsiniz. İrsaliyenizde gerekli bilgileri sağ paneldeki Genel Fatura Öğeleri'nden seçerek sayfaya ekleyebilir veya sayfadan kaldırabilir, burada bulamadığınız öğeleri ise Özel Fatura Öğeleri başlığı altından özel ihtiyaçlarınıza göre ekleyebilirsiniz.

Örneğin her çıktı aldığınızda irsaliyelerinizde bulunması gereken irsaliye numarasını FATURAYA ÖZEL NOT öğesini kullanarak ekleyebilirsiniz. Bu öğeyi sağ panelden sürükleyerek irsaliyenin üzerinde bulunmasını istediğiniz yere bırakın ve şablonu kaydedin.

Yazdırmak istediğiniz işlemi belirledikten sonra sağ panelden FATURAYI YAZDIR butonuna basın ve özel not alanı eklediğiniz (sevk irsaliyesi için oluşturduğunuz) şablonu seçin. Paraşüt size özel not alanını bu fatura için nasıl doldurmak istediğinizi soran bir uyarı gösterecektir. Özel not kullandığınız şablonlarda her yazdırma işlemi için farklı bir bilgi girişi yapabilirsiniz. Bu yöntemi faturanıza irsaliye numarasını eklemek için kullanabilirsiniz.