Şirkete Ait Vergi Gideri Eklemek

Ladin Uğur
Ladin Uğur
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Firmanıza ait muhtasar, damga pulu, kurumlar vergisi gibi dönemsel vergilerinizi Paraşüt’te gider olarak kaydedebilirsiniz. Sağ üst köşede YENİ HARCAMA ve YENİ SATIŞ FATURASI seçeneklerinin yanında göreceğiniz oka tıklayın ve açılan menüden YENİ VERGİ/SGK PRİMİ seçeneğini seçin.

Şirketlerin ödediği vergiler konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz blogumuzda yer alan "Vergi Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey" adlı yazımızı okumanızı öneririz.

Gidere ait bir açıklama girin, vergi dönemini seçin ve toplam tutarı belirtin. Ödendi ise ödendiği tarihi ve hangi kasadan ödendiği, ödenecek ise ödeneceği tarihi girin.

Kategori ve etiketler yardımı ile bu masrafı giderleriniz arasında daha detaylı görebilir ve raporlamalardan yararlanabilirsiniz. Örneğin "Muhtasar" isminde bir kategori oluşturun ve bu kategoriyi "Firma Giderleri" kategorisinde alt kategori olarak düzenleyin. Kategori ve etiketlerin kullanımı yoluyla raporlarını detaylandırmak konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için Kategori ve Etiketlerin Kullanımı adlı makalemizi okuyun.