Yeni Banka Gideri Eklemek

Ladin Uğur
Ladin Uğur
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt ile giderlerinizi harcama, alış faturası, proforma alış faturası, maaş/prim, vergi/SGK primi veya banka gideri olarak oluşturabilirsiniz. Yeni bir banka gideri yaratmak için öncelikle sol panelden GİDERLER sayfasına tıklayın, YENİ HARCAMA ve YENİ ALIŞ FATURASI butonlarının sağındaki oka tıklayarak YENİ BANKA GİDERİ seçeneğini seçin.

Açılan sayfadan açıklama satırına bu gideri size daha sonra hatırlatacak bir açıklama ile düzenleme tarihi ve toplam tutarı girin. Bu gider ödendi ise ödendiği tarihi ve hangi hesaptan ödendiğini, ödenecek ise ödeneceği tarihi belirtin.

Banka giderleriniz için de bir gider kategorisi belirleyebilir veya bu gideri etiketleyebilirsiniz. Bu sayede raporlamanız kolaylaşır. Tüm işlemler bittikten sonra KAYDET butonu ile banka giderinizi kaydedin.

Eğer bu gider için daha sonra ödeneceğini belirttiyseniz ödeme gerçekleştiği zaman işlem sayfasında sağda göreceğiniz ÖDEME EKLE butonu ile bu ödemeyi kaydedebilirsiniz, veya DÜZENLE butonu ile işlem için kaydettiğiniz bir ödemeyi silebilirsiniz. DİĞER butonunu kullanarak bu giderin kopyasını oluşturabilir, gideri arşivleyebilir veya silebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer kaynaklar: