Kategori ve Etiket Ayarları

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Daha önce oluşturduğunuz kategori ve etiketlerin düzenlenmesi, yeni kategori ve etiket oluşturma, silme, kategori ağacı yöntemiyle alt kategoriler oluşturma işlemleri.

Paraşüt uygulamasında eklemiş olduğunuz alış, satış, harcama, hizmet ve ürünler ve çalışanlara ait kategori ve etiketler oluşturabilirsiniz. Bu kategori ve etiketleri düzenleyebilmek için sol alt köşede bulunan ayarlar menüsü altından kategoriler ve etiketler sayfasını açabilirsiniz. Açılan sayfada satış kategorileri, gider kategorileri, gelir ve gider etiketleri, çalışan ve müşteri ve tedarikçi kategorilerini görebilirsiniz.

Yeni kategori ekleyebilmek için belirlediğiniz kategori altında bulunan yeni ekle butonuna basııp kategori adını, kategorinin zemin ve yazı rengini belirleyebilirsiniz. Bulunan bir kategoriye alt kategori eklemek istiyorsanız yeni bir kategori ekledikten sonra kategoriyi fare ile tutup istediğiniz kategorinin altında sağa doğru ilerletin. (Videoda görebilirsiniz)

Silmek istediğiniz bir kategori varsa ilgili kategorinin üstüne geldiğinizde sağ tarafında çıkan çöp kutusu simgesine basınız. Çöp kutusunun yanındaki kalem simgesine tıklayarak kategoriyi düzenleyebilirsiniz.

Kategori raporlarınızı detaylandırmanıza, etiketler ise gelir-gider karlılığınızı daha derin görmenize yardımcı olur.