Fatura Şablon İncelemesi ve Yönetimi

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt'te fatura şablon ayarlarına detaylı bakış...
- Arka fon yükleme
- Fatura boyutu ayarlama
- Fatura ögelerini ekleme & düzenleme
- Fatura şablonunu hazırlayıp kaydetme
- Test çıktısı almak işlemleri.

Paraşüt uygulaması içerisinde oluşturmuş olduğunuz satış faturanızın kendi faturanıza özel olarak baskısını yapabilirsiniz. Fatura tasarımınıza göre baskıyı yapabilmek için öncelikle bir fatura taslağı oluşturmanız gerekir. Ayarlar menüsü altından fatura şablonları sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfada varolan şablonları görebilir veya yeni şablon ekleyebilirsiniz.

Fatura şablonu hazırlayabilmek için kullanmış olduğunuz fatura tasarımını taratmalı ya da jpeg veya png formatında oluşturmalısınız. İlgili fatura görselini şablona arka fon olarak eklemelisiniz. Arka fon olarak eklemiş olduğunuz sayfanın boyutlarını belirleyebilirsiniz. Daha sonra sağ tarafta bulunan genel fatura ögeleri veya özel fatura ögelerini fatura üzerine sürükleyerek faturaya ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz ögeyi, ögenin üstüne tıklayarak düzeltebilirsiniz. Son olarak şablonun ismini değiştirerek faturayı kaydedebilirsiniz.

Diğer başlığı altından fatura şablonunu silebilir ve alt bölümden test çıktısı yazdırabilirsiniz.