Satış Faturalarına Ait Tahsilatlar

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Nasıl Yaparım? Güncel Durum sayfasından bekleyen tahsilatlara hızlı bir şekilde erişim sağlamak.

Paraşüt uygulamasına giriş yaptığınızda karşınıza çıkan güncel durum sayfasında tahsilatlar, ödemeler, nakit akışı ve sağ tarafta da yapılacaklar listesi bulunur. Bu bölümlerden tahsilatlar başlığı altında eklemiş olduğunuz satış faturalarına ait toplam tahsil edilecek tutar, gecikmiş ve planlanmamış başlıkları ile ilgili detayları görüntüleyebilirsiniz.

Sağ tarafta ise yazdırılmamış olan faturalar ve varsa tekrarlayan faturaların adedini de görüntüleyebiliriz. Burada görüntülemiş olduğunuz toplam tahsis edilecek, gecikmiş ve planlanmamış başlıkları aslında, satış faturaları içerisindeki filtrelerle oluşturulmuş olan öğelerdir. Buradaki alana girip baktığınızda grafik üzerinde üç müşteriden tahsil edilecek olan bir tutarı görüntülüyoruz. Bu grafik üzerinde renklendirilmiş alanlara geldiğimizde planlanmamış, vadesi gelmemiş veya gecikmiş tahsilat tutarlarını da görüntüleyebiliriz. Buradaki alanlardan hangi başlıkla ilgileniyorsak ona tıklamamız yeterli olacaktır.

Satışlar sayfası açılacak ve açılan sayfada üst tarafta seçmiş olduğumuz filtre kullanılarak listeleme sağlanacaktır. Filtreleri daha detaylı kullanabilmek için sol üst köşede bulunan filtre ikonuna tıklamalısınız. Filtreleme için kullanılmış olan tahsilat durumu başlığı ve bunun altında daha vadesi geçmiş, gelmemiş bilinmeyen veya tahsis edilmiş gibi seçenekler var. Buradaki ek filtrelere de tıklayarak listenin dilediğiniz şekilde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Uygula butonuna tıkladıktan sonra listenin uyguladığım filtre listesine göre yenilendiğini görebilirsiniz. Bu liste üzerine ek filtreler de uygulayabilirsiniz. Burada bulunan tahsilat durumu başlığı altındaki belirlenmiş olan alt filtrelemeleri görebiliyoruz. Buna ek filtreler eklemek istersiniz bir başlık ve başlığa ait alt seçenekleri belirlemeniz gerekir. Örnek olarak, tahsilat durumu seçeneklerine ek olarak aralık ayı içerisinde olan işlemlerin görüntülenmesini istiyorum. Bu şekilde birden fazla filtreyi kullanabilir, dilerseniz sağ tarafta bulunan alandan özel bir arama yapabilirsiniz.