Kategori ve Etiket Kullanımı

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Kategori ve etiketleri nereden nasıl eklerim? Kategori ve etiket eklemek bana ne sağlar? Oluşturduğum kategori ve etiket yapısını nasıl düzenler veya silerim?

Satış faturalarını oluştururken kullanmış olduğunuz kategori ve etiketler raporların derinleşmesine yardımcı olur. Fatura ya da proforma fatura oluştururken ilgili sayfada fatura kategorisi ve etiket ekleme işlemlerini yapabilirsiniz. Herhangi bir satış faturasını açtığınızda bu faturaya eklenmiş olan kategori veya etiketler aracılığıyla önceden kayıtlı kategorileri ekleyebilir veya arama satırına yeni bir kategori ismi yazarak yeni kategori ekleyebilirsiniz.

Aynı işlem süreci etiketler için de geçerlidir. Kategori ve etiketler sol alt kenarda bulunan ayarlar başlığı altındaki kategori ve etiketler başlığıyla görüntülenebilir. Buradan satış kategorilerini ve etiketleri görebilir ve yenilerini ekleyebilirsiniz. Raporlar bölümünde satış raporlarında hangi kategoride daha çok satış yapılmış girebilirsiniz. Etiketler ise gelir gider raporlarının daha detaylı olmasını sağlayacaktır. Bu şekilde karlılığı da görebilirsiniz.