Fatura Kontrolü, Düzenleme ve Yazdırma

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Önceden oluşturulmuş bir satış faturasının kontrolü, üzerindeki bilgilerin düzenlenmesi ve fatura yazdırma.

Bir fatura oluştuduktan sonra o faturaya ait kontrol, düzenleme ve yazdırma gibi işlemleri yapabilmek için faturanın sayfasını açmanız gerekir. Satışlar bölümünde ilgili fatura satırına tıklayarak o faturanın detaylarını görüntüleyeceğiniz sayfaya geçebilirsiniz. Üst tarafta fatura açıklaması, alt tarafta kategori ve etiketleri devamında müşteri bilgilerini, fatura tarihini ve faturanın seri numarası bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu faturada yer alan hizmet ve ürünlerin listesini, miktarını, KDV oranını ve genel toplam gibi bilgileri görebilirsiniz. Faturayı düzenlemek isterseniz sağ üst köşede bulunan düzenle butonuna tıklayarak faturaya ait tüm detayları düzenleyebilirsiniz. Düzenlemeyi tamamlayabilmeniz için kaydet butonuna basmanız gerekir. Eğer düzenlemeyi tamamlamak istemiyorsanız vazgeç butonuna basmalısınız.

Yazdırma işlemleri için sağ tarafta bulunan yazdır butonuna basmanız yeterlidir. Faturayı yazdır butonuna tıkladığınızda ayarlar başlığı altında oluşturmuş olduğunuz fatura şablonuna uygun olarak hazırlanan faturayı yazdırabilrisiniz.