Satış Faturasına Nakit Tahsilat Ekleme

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Herhangi bir satış faturasına nakit tahsilat ekleme, bu işlem sırasında kasa veya banka seçme, kasa veya bankanın döviz türüne göre tahsilat döviz türü ve kurunu belirleme, kısmi tahsilat ekleme, tahsilat işlemi sırasında açıklama ekleme, herhangi bir müşteri faturanın toplam tutarından fazla ödeme yapacaksa bu ödemeyi kaydetme işlemleri.

Paraşüt uygulaması içerisinde oluşturmuş olduğunuz satış faturasına ait tahsilat ekleyebilmek için ilgili fatura sayfasını açmanız gerekir. Tahsilat ekleyebilmek için sağ tarafta bulunan tahsilat ekle butonuna basıp nakit tahsilat ekleme işlemi yapabiliriz. Nakit tahsilat yapılacak tarih bölümünden tahsilat tarihini seçebilir, hangi hesaba tahsilat yapılacağı -banka hesabı veya kasa hesabı gibi- seçilebilir, yapılmış olan tahsilat meblağı belirlenebilir ve açıklama eklenebilir.

Aynı müşteriye birden fazla fatura kesmişseniz ve bu kesilmiş olan faturaların toplamı üzerinden bir tahsilat yapılacaksa, müşteri ve tedarikçiler sayfasından ilgili sayfayı bularak müşteri ismine tıklayıp açılan sayfada sağ üst köşede bulunan tahsilat ekle kısmına tıklayın ve açık olan faturaların toplam meblağına nakit tahsilatı yapabilirsiniz.