Çek ile Tahsilat Ekleme İşlemi

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Herhangi bir satış faturasına çek ile tahsilat ekleme, bu işlem sırasında çekin düzenleme ve vade tarihini belirleme, çek ile kısmi tahsilat ekleme, herhangi bir müşteri faturanın toplam tutarından fazla ödeme yapacaksa bu ödemeyi çek ile ekleme işlemleri.

Paraşüt uygulaması içerisinde kesmiş olduğunuz fatura için çek ile tahsilat ekleyebilirsiniz. İlgili faturayı açtıktan sonra sağ tarafta bulunan tahsilat ekle butonuna tıklayarak ikinci sekme olan çek tahsilatı açınız. Bu bölümde çeke ait vade tarihi, meblağ ve açıklama bölümünü doldurarak tahsilat ekleme işlemini yapabiliriz.

Müşterinizin açık olan faturalarının toplamı üzerinden çek ile tahsilat yapılacaksa, müşteri ve tedarikçiler sayfasından ilgili sayfayı bularak ya da fatura sayfasından müşteri ismine tıklayıp açılan sayfada sağ üst köşede bulunan tahsilat ekle kısmına tıklayın (daha sonra çek tahsilat sekmesine tıklayın) ve açık olan faturaların toplam meblağına çek tahsilatı yapabilirsiniz.