Çek ile Ödeme Ekleme ve Çek İşlemleri

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Herhangi bir alış faturasına çek ile ödeme ekleme, bu işlem sırasında yeni çek düzenleme ve vade tarihini belirleme, daha önce müşterilerinizden aldığınız çekler ile ödeme ekleme (çeki cirolama), çek ile kısmi ödeme ekleme, herhangi bir tedarikçiye faturanın toplam tutarından fazla ödeme yapılacaksa bu ödemeyi çek ile ekleme işlemleri.

Paraşüt uygulaması içerisinde tedarikçilerinize çek ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme sayfasını açtıktan sonra ödeme ekle kısmana tıklayın. Açılan bölümde çek ödeme sekmesine tıklatarak çekler satırından yeni keseceğiniz çeki veya elinizde bulunan çekleri de farklı firmalara, ilgili ödemeye cirolayabilirsiniz. Yeni bir çek ekleyerek; çekin tarihi, vade tarihi ,meblağ ve açıklama satırını ekleyerek ödeme işlemini yapabilirsiniz. İlgili tedarikçinizle açık olan faturalarınızdaki cari hesabınıza çek ile ödeme yapmak isterseniz, tedarikçinizin sayfasını açarak sayfanın sağ üst köşesindeki ödeme ekle kısmından açık olan tüm faturalarınızdaki toplam meblağ için yeni bir çek ya da varolan çekinizi cirolayabilirsiniz.