Müşteri ve Tedarikçiler Nedir?

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Müşteri ve Tedarikçiler bölümü nedir, buradan hangi işlemleri yapabilirim? Yeni müşteri/tedarikçi ekleme, mevcut kayıtlarda arama veya filtreleme yapma, içe/dışa aktarma işlemleri.

Paraşüt uygulaması içinde satış ve alış faturalarınızda kullandığınız müşteri ve tedarikçiler, müşteri ve tedarikçiler sayfasında listelenir. Müşteri ve tedarikçiler sayfasında ticari ilişkiler içerisinde olduğunuz gerçek ve tüzel kişilere ait iletişim bilgilerini ve firma bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca müşteri ve tedarikçinin tahsilat ve ödeme bakiyelerini görüntüleyebilirsiniz. Müşteri ve tedarikçileri filtrelemek için sol üst köşede bulunan filtrele başlığı altındaki filtre türlerini, arama yapmak isterseniz ara satırını, yeni bir müşteri veya tedarikçi eklemek isterseniz sağ üst köşedeki yeni müşteri/tedarikçi ekle butonunu kullanabilirsiniz. Ayrıca müşteri ve tedarikçileri içe veya dışa aktarmak isterseniz alt kenardaki içe veya dışa aktar butonunu kullanabilirsiniz.