Müşteri/Tedarikçi Listesine Tüzel Kişi Ekleme

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Müşteri/tedarikçi listesine yeni bir tüzel kişi ekleme, açılış bakiyesi belirleme.

Müşteri ve tedarikçiler listenize yeni bir tüzel kişi eklemek istiyorsanız ilgili sayfanın sağ üst köşesindeki yeni müşteri/tedarikçi ekle butonuna basınız. İlk satıra müşteri veya tedarikçinin ünvanını yazabilirsiniz. Kategori ekle bölümünden müşteriyi daha önce kayıtlı veya yeni oluşturacağınız bir kategori içinde sınıflandırabilirsiniz. Müşteri ve tedarikçinizin e-posta adresi, telefon ve faks numarası ve açık adresini ekleyebilirsiniz.

Devam eden alanda tüzel kişiye ait vergi dairesi numarası ve vergi dairesi, varsa bir açılış bakiyesi eklenebilir. Paraşüt uygulamasına geçiş yapmadan önce ilgili müşteri ve tedarikçi ile çalışıyorsanız açılış bakiyesi var butonuna tıklayarak firmanın eklenme tarihi ve ne kadar bocu/ alacağı, verilmiş veya alınmış avansı varsa eklenebilir.

Ayrıca şirketler içinde görüşülen yetkiliye ait e-posta, telefon gibi iletişim bilgilerinin yanında yetkiliye ait notlar da eklenebilir. İlgili şirket içine daha fazla yetkili kişi ekleyebilmek için sol alt kısımdaki bir yetkili daha ekle butonunu kullanabilirsiniz. İşlemleri tamamladıktan sonra sağ üst köşedeki kaydet butonunu kullanabilirsiniz.