Personel Maaş Planı Oluşturma

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Şirket çalışanına maaş planı oluşturma yöntemi ile çalışanın eline geçecek meblağ, SGK ve muhtasar vergilerinin tutarları gider olarak oluşturulabilir.

Paraşüt’te bir çalışana ait her türlü gideri ekleyebilirsiniz. Bunun için giderler sayfasının sağ üst köşesinde bulunan maaş/prim sayfası ve vergi/sgk primi sayfalarını kullanabilirsiniz. Maaş/prim sayfası içerisinde ilgili çalışanın ismiyle birlikte ekleyeceğiniz bir açıklama metni giderler listesi içerisinde bu giderin daha iyi tanımlanmasını sağlar. Toplam tutar satırında ilgili çalışanın aylık maaş tutarını, çalışan satırında çalışanın adını, hakediş tarihinde maaşın/primin hakedildiği tarihi, ödeme durumunu, ödeme tarihinde de ödemenin ne zaman gerçekleşeceğini belirleyebilirsiniz. Sağ taraftaki bölümden kategori ve etiket ekleyerek giderler raporunda giderin daha detaylı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer her maaş her ay ödeniyor ise, ilgili gider(maaş) sayfasında diğer başlığı altından otomatik tekrarla butonunu seçebilirsiniz. Açılan yeni sayfadan tekrar etme sıklığını, hakediş tarihini, ödeme tarihini ve ödeme planının ne zaman biteceğini belirleyebilirsiniz.

Vergi/SGK primi eklemek isterseniz giderler sayfasında sağ üst köşedeki başlıktan yeni vergi/SGK primi butonuna tıklayınız. Muhtasar, gelir vergisi veya SGK primi ödemelerini birbirinden aytıştırabilmek için açıklama bölümüne net bir açıklama eklemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Toplam tutar, vergi dönemi, ödeme durumu ve ödeneceği tarih ve hasabı da bu sayfadan belirleyebilirsiniz. Sağ taraftaki kategori ve etiketleri kullanarak gider raporlarının detaylandırılmasını sağlayabilirsiniz.