İdris Avcı

CTO, AloTech

“Paraşüt'ün sunduğu API’yi kendi sistemimize entegre ettik ve faturaları otomatik oluşturma, geç ödemede hesap kapatma gibi elle yaptığımız birçok işlemi otomatik yapar hale geldik. İnsan hatasını ortadan kaldırdık, kaynaklarımızı daha verimli kullanmaya başladık.”

Mutlu Patronlar - Alotech

Bize Alo-Tech’den bahsedebilir misiniz?

AloTech’i 2007 yılında, işletmelerin tüm çağrı merkezi fonksiyonlarını internet üzerinden sunmalarını sağlayabilmeleri amacıyla kurduk. Bulut bilişimle çağrı merkezlerine esneklik, maliyet avantajı, yönetim ve kullanım kolaylığı kazandırmayı hedefliyoruz.

Alo-Tech hangi ihtiyaçtan yola çıkarak Paraşüt’ün çözümlerine başvurdu?

Nakit akışı, cari hesaplar, kasaların durumu gibi bilgileri her seferinde muhasebe biriminden talep etmemiz gerekiyordu. Birimin bilgileri hazırlayıp paylaşması vakit alıyordu. Ayrıca bu bilgilere mesai saatleri dışında da ihtiyaç duyabiliyorduk. Güncel bilgilere istediğimiz anda ulaşabilmek için bulut tabanlı bir ön muhasebe sistemi arayışına girdik ve Paraşüt’le tanıştık.

Alo-Tech bu işbirliği sonrası hangi değerleri kazandı? Sistemin size sağladığı avantajlardan bahseder misiniz? Performansınızı nasıl etkiledi?

Paraşüt sayesinde güncel bilgilere her zaman istediğimiz yerden erişir hale geldik. Bu sayede finansal konulardaki karar verme sürecimiz hızlandı. Paraşüt'ün sunduğu API’yi kendi sistemimize entegre ettik ve bu sayede faturaları otomatik oluşturmak, geç ödeme durumunda müşteri hesabını dondurmak gibi elle yaptığımız birçok işlemi, otomatik yapar hale geldik. İnsan hatasını ortadan kaldırdık, kaynaklarımızı daha verimli kullanmaya başladık.

Alo-Tech neden Paraşüt’ü masa üstü çözümlere tercih etmeniz nedeni nedir?

Aradığımız ürünü muhasebe dışındaki departmanlar da kullanacağı için basitliği, kolay raporlanabilir olması bizim için çok önemliydi. Paraşüt kolay arayüzü ve hazır gelen raporlarıyla tüm alternatiflerine göre çok üstün bir çözüm. Temel internet kullanıcıları herhangi bir eğitime gerek kalmadan hemen kullanmaya başlayabiliyor.

Paraşüt basitliği, kullanıcı dostu arayüzü ve entegrasyon yetenekleriyle çok önemli bir açığı kapatıyor. Paraşüt sayesinde şirketin finansal durumunu her an her yerden tek tuşla izleyebilir hale geldik. Tahsilatları daha iyi takip edebiliyoruz, bu sayede tahsilat süremiz oldukça kısaldı. Diğer sistemlerde aylarca süren entegrasyon çalışmaları Paraşüt'le kolayca ve kısa sürede tamamlandı.

Siz de Paraşüt’ü 14 gün ücretsiz deneyin

Devam ettiğinizde Paraşüt Kullanım Koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Kredi kartı gerektirmez, sadece memnun kalırsanız aboneliğinizi başlatın.