Mehmet Akşipal

Yönetici, Alpin İş Sağlığı ve Güvenliği

Alpin İş Sağlığı ve İş Güvenliği Paraşüt'le fatura ve finansal operasyonlarını kolaylaştırarak ihtiyaç duyduğu finansal bilgilere daha hızlı ulaştı. Böylece, tahsilatlarını hızlandırarak proje finansman yönetimini de kolaylaştırdı. Alpin İş Sağlığı ve Güvenliği yöneticisi Mehmet Akşipal ile Paraşüt deneyimlerini konuştuk.

Mutlu patronlar - Alpin

Paraşüt'ten önce ön muhasebe ve finans tarafı nasıl işliyordu?

Finansal hareketlerimizi muhasebecimizin kullandığı online yazilim ile takip ediyorduk. Mesleki terimler, kullanım zorluğu ve serbest muhasebenin kendi iç işlem programı ihtiyaç anında istenen bilgilere ulaşamamamıza sebep oluyordu.

Bu zaman ve bilgi kayıpları finansal operasyonlarımızın aksamasına ve verimsiz işlemesine sebep oluyordu. Çözüm ararken Paraşüt ile karşılaştık. Kısa bir alışma sürecinden sonra aktif olarak kullanmaya başladık.

Paraşüt ile nasıl tanıştınız? Kullanmaya nasıl karar verdiniz?

İnternet reklamlarından görüyorduk. Denemek istedik, online olması, arayüzün kolay olması, sürekli geliştiriliyor olması tercih etmemize sebep oldu. Deneme sürümünü kullandıktan hemen sonra abone olduk ve tam sürüm kullanmaya başladık. Kullanmaya başlayan ve bilgi gereksinimi olan herkes çok kolay adapte oldu.

Peki nasıl etkiledi bu kullanım sizi?

Fatura basımı, paylaşımı ve takibi özellikleri ile bu işlemler kolaylaştı ve tahsilatlarımız hızlandı. Dolayısı ile proje finansmanlarımız rahatladı. Artık finansal bilgilere daha hızlı ve anlaşılabilir şekilde ulaşabiliyoruz.

Daha önce gider takibini nasıl yapıyordunuz?

Önceden giderlerimizi projelere ayırıp mali müşavirimize veriyorduk ve resmi muhasebe sistemine giriliyordu. Ödeme tarihlerinde uyarı almadığımız için unutuluyordu. İhtiyaç halinde karmaşık tablolarla karşı karşıya kalıyorduk. Gider takibi ve raporlamalar ile performansımızı değerlendirebilir olduk. Tekrarlayan giderlerimizi düzene soktuk.

Paraşüt'ün fatura yazdırma özelliğini kullanıyor musunuz?

Fatura yazdırma özelliği en sevdiğimiz bölüm diyebiliriz. Eskiden alternatif yazılımlarla çözmeye çalışıyorduk ve tam performans alamıyorduk. Paraşüt'ün fatura yazdırma özelliği esnek ve bol seçenekli bir yapıya sahip, kullanmak kolay.

Online tahsilat özelliği de müşterilerimize sunduğumuz tahsilat seçenekleri arasına girdi. Bankaların formaliteleri ile uğraşmak zorunda kalmadık.

Son olarak söylemek istedikleriniz?

Paraşüt Ekibi ile samimi bir yaklaşımla iletişim kurabilerek, Paraşüt'ü ihtiyaçlarımız doğrultusunda geliştirebilmekten memnunuz.

Siz de Paraşüt’ü 14 gün ücretsiz deneyin

Devam ettiğinizde Paraşüt Kullanım Koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Kredi kartı gerektirmez, sadece memnun kalırsanız aboneliğinizi başlatın.