Fatura Keserken %70 Zaman Kazanmak

Beril Koç
Beril Koç
3 dk

Fatura kesmekle uğraşmaktan herkes nefret eder! Küçük işletmelerin çoğu haftanın en azından yarım gününü bu işe ayırmak zorunda kalıyor. Böylece işi büyütmeye ayrılması gereken zaman fatura kesmekle harcanıp gidiyor.Size iyi bir haberimiz var. Paraşüt sayesinde faturalama için harcadığınız zamanı %70 oranında düşürebilirsiniz.

Paraşüt’ten Önce

Eski yöntemlere göre fatura kesmek için birden fazla araç/yöntem kullanmanız gerekir. Bu da hem zaman kaybettirir hem de hataların ortaya çıkmasına neden olur.

Yüksek ihtimalle Excel veya Word kullanarak fatura kesiyorsunuz. Hatta belki elle fatura hazırlıyorsunuz! Muhtemelen size de her seferinde şablona tekrar tekrar aynı ürün bilgilerini girmekten gına geldi. Üstüne üstlük karmaşık bir envanteriniz varsa, sürekli fiyat listesini veya envanter defterini kontrol etmek zorundasınız. Öte yandan düzenli olarak iş yaptığınız müşterilerin adreslerini de sıkça kontrol edip, gerekli adres değişikliklerini takip etmelisiniz. Vergileri ve indirimleri doğru hesaplayıp hesaplamadığınızın endişesi de cabası. Ola ki bir hata yaptıysanız nasıl fark edeceksiniz, nereden bileceksiniz?

Fatura şablonlarının, fiyat listesinin, envanter defterinin, adres defterinin ötesinde bir de muhtemelen ayrıca fatura listesi tutuyorsunuz. Yine yüksek ihtimalle faturaların içindeki bilgileri bir bir bu listeye aktarıyorsunuz. Hatta müşteri veya ürüne bağlı ayrı listeler de oluşturarak bilgileri bu listelerde manuel olarak güncellemekle uğraşıp duruyorsunuz. Çılgın bir iş yükü oluşturmasının dışında bu yöntem bir sürü hatanın da oluşmasına neden oluyor. Faturalama bu kadar zor olmak zorunda değil!

Paraşüt’ten Sonra

Paraşüt faturalamanın kolay ve hızlı yapılmasını sağlamak için tasarlanmış bir uygulamadır. Paraşüt’te verinizi bir kere sisteme girdikten sonra sistem veriyi tüm gerekli alanlarda otomatik olarak işler.

Paraşüt fatura oluştururken girdiğiniz müşteri ve ürün bilgilerini saklar böylece bu bilgileri ne zaman isterseniz yeniden kullanabilirsiniz. Müşteriniz adresini değiştirdiği takdirde Paraşüt’te adres bilgisini güncellemeniz bundan sonraki faturaların güncel adrese kesilmesi için yeterli.

Paraşüt tüm fatura hesaplamalarını sizin için yapar, böylece hata yapma olasılığınız kalmaz. Ayrıca faturayı müşteriniz göndermeden önce Paraşüt üstünden paylaşarak da her türlü hatanın önüne geçmeyi garantileyebilirsiniz. Paraşüt'te Fatura Paylaşmak yazımızı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Tekrarlayan fatura emri vererek düzenli fatura kestiğiniz müşterileriniz için otomatik fatura hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Eğer fatura kesme hacminiz yüksekse, API’mizi kullanarak müşterilerinize otomatik olarak fatura düzenleyebilirsiniz.

Faturalarınızı Paraşüt’te kesmeye başlayınca sistem faturalarınızı otomatik olarak işlemeye başlar. Böylece açık faturalarınızı, gecikmiş tahsilatlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca cari dengenizi takip edebilir, faturalarınızı müşteriye veya ürüne göre filtreleyerek takip edebilirsiniz.

Paraşüt kullanıcılarına fatura keserken zaman kazandıracak ayrıca işlerini daha iyi yürütmelerini sağlayacak başka birçok avantaj sunuyor. Tüm özellikleri tanımak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.