Filtrelerle Faturalarınızı Çok Daha Kolay ve Hızlı Yönetin

Eran Filiba
Eran Filiba
3 dk

Ticari hayatta sattım, bitti gitti olmuyor maalesef. Faturaları zamanında kesmek, vadesi geleni takip etmek, tahsil edilemeyeni not etmek, satışların performansını değerlendirmek gibi günün sonunda hepsi faturaya bağlanan onlarca listeler, raporlar havada uçuşup durur. Tabi bunun bir de gider bacağı olduğundan bahsetmemize gerek bile yok.

Her zaman büyük bir karmaşadan başarıyla çıkmanın yolu, karmaşayı küçük parçalara bölerek adım adım çözmektir. Biz de bu yaklaşımla hareket ederek Paraşüt’te filtreleme özelliğini geliştirdik. Faturalarınızı Paraşüt’te yönetirken filtreleri kullanarak günlük işlerinizi daha hızlı halledebilir, istediğiniz finansal bilgilere birkaç tıkla ulaşabilir ve uzayıp giden listeler arasında aradığınız şeyleri kolayca bulabilirsiniz.

Finansal Operasyonlarınızı Hızlandırın

Sabah ofisinize geldiğinizde, çayınızı yudumlarken bilgisayarınızın karşısında muhtemelen ilk yaptığınız şey gününüzü planlamak ve acil konuları önceliklendirmek olur. Filtreler sizin için burada hayat kurtarıcı olacak.

Örneğin, bugün vadesi geçen fatura sahiplerini arayıp tahsilatınız hakkında bilgi almak istiyorsanız satış faturalarınızı “Tahsilat Durumu”na göre filtreleyip “Vadesi Geçmiş” seçeneğini tıklamanız yeterli.

Ya da bugün yapılacak ödemeleri görmek istiyorsunuz, hiç sorun değil. Giderler sayfasında “Vade Tarihi”ni istediğiniz tarihe göre seçin ve ödenmesi gereken alış faturaları veya harcamaların listesine iki tıkla ulaşın.

Eğer her gün fatura yazdırmıyorsanız, özellikle düzenli kesmeniz gereken faturaların takibi zor olabilir. Hangi faturaları yazdırdım, hangilerini bu hafta yazdırmam lazım gibi sorular aklınızı meşgul edebilir. Filtreleri kullanarak “Düzenleme Tarihi”nden bu ay’ı seçin, “Yazdırılma Durumu”na göre “Yazdırılmamış”ı tıklayın, karşınıza bu ay düzenlenen ama henüz yazdırmadığınız faturalar listelensin.

Tekrarlayan fatura özelliğini kullanarak zamanı gelen faturaları Paraşüt’te otomatik olarak nasıl oluşturabileceğinizi öğrenmek için bu blog yazımızı okumanızı öneririz.

İstediğiniz Finansal Bilgilere Kolay Ulaşın

Şirket sahibi olarak günlük işlerinizin takibinin yanında şirketinize yukarıdan bakıp ne durumda olduğunu görmek istiyorsunuz.

Paraşüt’te, girdiğiniz faturaları filtrelerle istediğiniz şekilde listeleyebilir, toplamlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Şirketinizin finansal durumunu anlamlandırmak için kategorileri kullanmanızı tavsiye ederiz. Kategorileri nasıl kullanabilirim diyorsanız, bu yazımız yardımcı olacaktır.

Uzayıp Giden Listeler İçinde Aradığınız Faturayı Kolayca Bulun

Faturalar, harcamalar, alışlar arasında kaybolmak her şirket sahibinin, ön muhasebe sorumlusunun başına gelebilecek bir şey. Paraşüt’le tüm faturalarınızı düzene sokabilir, istediğiniz kayda kolayca ulaşabilirsiniz.

Mesela bir müşterinize, iki ay önce düzenlediğiniz faturaların arasından sadece vadesi geçmişleri görmek istiyorsunuz. Arama çubuğuna müşterinizin ismini yazarak, bu müşteriye kestiğiniz tüm faturaları listeleyebilir. “Tahsilat Durumu”ndan “Vadesi Geçmiş”leri filtreleyerek istediğiniz bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.