Finansal Operasyonu Birlikte Yaparak İşleri Hızlandırmak

Beril Koç
Beril Koç
3 dk

Satışçılarınız sahada iş peşinde, ortaklarınız yurtdışında yeni ortaklık arayışında, muhasebeciniz kendi ofisinde, siz kendi ofisinizde rapor derdinde… Herkes finansal operasyonunun bir ucunda farklı bir yerde! Farklı yerlerde eş zamanlı oluşan bu gelir ve giderler sisteme ne zaman, kim tarafından girilecek? Nasıl raporlanacak?

Mobil bir dünyada yaşıyoruz, bu yeni dünya hızlı, pratik ve sonuç odaklı olmayı herkes için zorunlu kılıyor. Hele de iş finansal operasyonların yürütülmesiyse…

Eğer Paraşüt kullanıyorsanız, hiçbir ekstra maliyet olmadan, sayısız kullanıcıyı hesabınıza davet edebilirsiniz. Böylece finansal operasyonlarınızı kolaylaştırıp, hızlandırabilirsiniz. Gelin, Paraşüt’te birlikte çalışmanın avantajlarını daha detaylı görelim!

Şirket Çalışanlarının Birlikte Çalışması

Paraşüt’te çalışanlarınıza yetki seviyesi belirleyerek davetiye gönderin. Böylece uygulamada ilgili oldukları bölümü görüntülesin ve gerekli veri girişini kendileri anında yapsınlar. Belki de siz İstanbul’da ofisinizdeyken, satış temsilciniz Hong Kong’da bir fuarda yeni müşteriler ediniyor. Eğer Paraşüt kullanıyorsanız, satış temsilciniz satışı yaptığı anda Hong Kong’daki fuarda faturalarını anında oluşturabilir. Siz de İstanbul ofisinizden bu faturaları oluşur oluşmaz görüntüleyebilirsiniz. Ödemeyi aldığınız anda tahsilatınızı Paraşüt’e eklersiniz. Satış temsilciniz Hong Kong’da fatura geçmişini görüntüler ve tahsilatın alındığını görür. Belki de fuardan hiç ayrılmadan ürünü müşterinize teslim bile edebilir.

Bazen de çalışanlarınız şirket için harcama yaparlar. Harcamalarını işleyebilmeleri için çalışanlarınızı Paraşüt’e davet edin. Hatta çalışanlarınıza akıllı telefonlarına Paraşüt Mobil Harcamalar Uygulamasını indirmelerini önerin. Eğer görmelerini istemiyorsanız, satışlar, raporlar gibi bölümlere erişimlerini engelleyin. Böylece örneğin Pazarlama Müdürünüz yeni müşterilerinizle bir akşam yemeğine çıktığında, yaptığı harcamayı anında uygulamaya girsin, faturasının fotoğrafını da telefonuyla çekip harcamasına eklesin. Siz de bu harcamadan haberdar olup, geri ödemenizi ne zaman yapacağınızı planlayın. Nasıl Yapılır: Çalışan Harcamalarını Yönetmek yazımızı okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Şirket Yöneticilerinin Birlikte Çalışması

Siz ya da ortaklarınız her zaman aynı mekânda bulunmayabilirsiniz. Ortağınız Ankara’daki ofisteyken, siz Bodrum’da tatilde olabilirsiniz. Şirketin finansal durumundan haberdar olmanız için ne ortaklarınızı aramak zorundasınız ne muhasebe biriminizi. Beklediğiniz tahsilatın gelip gelmediğini ya da kapadığınız ayın finansal raporlarını görmek için Paraşüt’e giriş yapmanız yeterli. En güncel verileriniz anında karşınızda. Böylece farklı mekânlarda olsanız da tutarlı veriler üstünde ortaklarınızla eş zamanlı çalışabilirsiniz. Belki de tahsilatınızın gerçekleştiğini görüp, huzur içinde tatilinizi biraz daha uzatmaya karar verirsiniz!

Muhasebecinizle Birlikte Çalışma

Muhasebecinizin şirketinize ayırdığı zamanın ortalama %90’ı veri girişi ve vergi hesaplaması gibi operasyonel süreçlere harcanır. Muhasebecinizi Paraşüt’e davet edin. Muhasebeciniz sizin girişini yaptığınız verileri Paraşüt’ten dışa aktararak kendi muhasebe programına yükleyebilir. Böylece veri girişi için harcadığı zamanı şirketinize değer katabilecek stratejik çalışmalara ayırabilir.

Siz de çalışanlarınız, ortaklarınız ve muhasebecinizle bir ekip olarak çalışarak, şirketinizi büyütmenin heyecanını paylaşırsınız.